Zalety korzystania z usług stomatologa

0
7624
Zalety korzystania z usług stomatologa

Piękny uśmiech stanowi niezaprzeczalną zaletę, ułatwia również nawiązywanie kontaktów i sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie. Dodatkowo stan uzębienia ma wpływ na pracę całego organizmu. Zaniedbania w kwestii higieny zębów mogą m.in. prowadzić do problemów z sercem, nerkami, a także wywoływać stany zapalne stawów. W związku z tym warto dbać o zęby, zarówno pod względem higienicznym oraz jeśli chodzi o regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Wszechstronne usługi Kliniki Ultimed

Klinika Ultimed znajduje się w Łodzi. Główny człon jej działalności stomatologia, która obejmuje takie specjalizacje, jak: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, endodoncja, chirurgia stomatologiczna oraz protetyka i implantologia. Na szczególną uwagę zasługuje gabinet chirurgiczny, w którym ekstrakcja zębów odbywa się w znieczuleniu miejscowy, a pozostały po usunięciu otwór jest zabezpieczany precyzyjnym szwem. Oczywiście wyrywanie zębów stanowi tutaj ostateczność i jest poprzedzane szczegółowym wywiadem oraz wykonaniem zdjęcia RTG.

Klinika Ultimed oferuje również opiekę ginekologa położnika oraz endokrynologa, co pozwala na kompleksową pomoc kobietom w ciąży. Ponadto znajduje się tutaj gabinet diabetologiczny oraz dietetyczny. Ze szczegółami pracy poszczególnych gabinetów można zapoznać się na stronie internetowej ultimed.com.pl.

Kiedy pomoc chirurga stomatologa z Ultimed jest niezbędna?

Główną przyczynę wizyt u stomatologa, której efektem jest usuwanie zębów stanowi próchnica, spowodowana nieprawidłową higieną jamy ustnej. Wyspecjalizowany gabinet chirurgiczny oraz pracownie RTG i protetyczna z Ultimed są w stanie pomóc zarówno jeśli chodzi o próchnicę, zapalenie miazgi, zgorzel, czy też ropnie przyzębia, jak i w bardzo trudnych przypadkach. Możemy tutaj wymienić złamanie szczęki, której złożenie uniemożliwiają zdrowe zęby i istnieje konieczność ich usunięcia, a także złamanie korzeni zębowych oraz koron. Specjaliści z Ultimed zajmują się również mikrochirurgią błony śluzowej i przyzębia, regeneracją kości szczęki oraz resekcją i hemisekcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here