Sesja noworodkowa – jak się do niej przygotować?

0
2159
Sesja noworodkowa – jak się do niej przygotować?

Sesja noworodkowa to wielkie przeżycie dla rodziców nowo narodzonego człowieka. Z uwagi na fakt, że dziecko ma dopiero kilka lub kilkanaście dni, należy się do niej odpowiednio przygotować. A w jaki sposób? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Sesja noworodkowa – kiedy wykonać?

Zgodnie z terminologią medyczną, dziecko jest noworodkiem przez pierwsze 4 tygodnie swojego życia. Jednak samą sesję noworodkową należy wykonać odpowiednio wcześniej. Fotografowie zalecają, by wziąć w niej udział między 6. a 14. dniem życia dziecka. W tym okresie wciąż przyjmuje ono naturalną pozycję z brzucha mamy, co pozwala uzyskać niesamowite ujęcia. Oczywiście z fotografem należy umówić się sporo wcześniej. Najlepiej zrobić to na 2-3 miesiące przed planowanym terminem rozwiązania ciąży. Jak dobrze wiesz, dzieci nie zawsze przychodzą na świat w terminie podanym przez lekarza, dlatego podaj fotografowi „widełki”, zaś konkretną datę ustal w dniu porodu.

Co należy wziąć ze sobą?

Sesja noworodkowa sporo różni się od innych sesji zdjęciowych. Głównie z uwagi na fakt, że jej bohaterem jest bardzo mały człowiek, który nie rozumie, co się wokół niego dzieje i bardzo często reaguje na to w jedyny możliwy sposób – płaczem. Noworodek nie powie nam wprost, że jest głodny czy, że chce się załatwić. Wszystkie te informacje sygnalizuje poprzez płacz. Dlatego, by uniknąć niespodzianek, należy się zaopatrzyć w niezbędny sprzęt. Zaliczamy do niego: pieluszki na zmianę, chusteczki nawilżone, pieluszki tetrowe do wytarcia, ubranko na zmianę, kocyk do przykrycia, smoczek czy akcesoria do przygotowania mleka (jeżeli dziecko nie jest karmione z piersi).

Jak długo trwa sesja noworodkowa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta, bowiem wiele zależy od tego, jak współpracuje noworodek. Jeżeli dziecko przez cały czas śpi w trakcie robienia zdjęć, sesja nie powinna potrwać dłużej niż 2-3 godziny. W przeciwnym razie czas ten może się znacznie wydłużyć. Na szczęście istnieją proste metody, które pomogą w „przygotowaniu” dziecka. Idealna sytuacja, to taka, w której sesja noworodkowa odbywa się po karmieniu, gdy dziecko jest najedzone i wypoczęte.

Sesja noworodkowa – jak wygląda?

Najczęściej sesja noworodkowa odbywa się w studio fotograficznym. Sprawdź pod tym linkiem, jakie daje to korzyści. Jedną z bezsprzecznych zalet takiego rozwiązania jest możliwość niemal dowolnej aranżacji przestrzeni. Każdy fotograf zajmujący się zdjęciami noworodków ma w pełni wyposażone studio, które sprawia, że każda sesja noworodkowa jest jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowe akcesoria zamieniają zwykłe zdjęcia w piękną pamiątkę na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here