Rozwój młodych piłkarzy

0
1725
Rozwój młodych piłkarzy

Futbol to nasz sport narodowy. Niestety fakt ten nie idzie w parze z wynikami osiąganymi przez nasze drużyny piłkarskie. Od lat rozmaici eksperci zastanawiają się jak przełamać tę niemoc? Często dochodzą do wniosku, że trzeba położyć większy nacisk na szkolenie młodzieży. Rzeczywiście, jest to dobre rozwiązanie. W każdym razie, nawet jeżeli młody człowiek nie zostanie w przyszłości wirtuozem techniki pożądanym przez Real Madryt czy inne potęgi światowego futbolu, to czas spędzony na murawie nie pójdzie na marne.

Dobro drużyny

Niewiele potrzeba, by rozegrać mecz o mistrzostwo świata. Co więcej, bez problemu jako jedna z drużyn wystąpi w nim kadra Polski. Spotkanie odbędzie się na przykład za blokami lub obok garaży. Bramkami będą tornistry, a zwycięski zespół otrzyma po zawodach lśniące medale ze złotka. W końcu do tego, by rozegrać emocjonujący mecz piłkarski poza wyobraźnią niewiele potrzeba. Oczywiście dobrze mieć napompowaną piłkę, by móc nią strzelać efektowne gole. Bramki piłkarskie dla dzieci także mogą być przydatne. Produkty te łatwo znaleźć w hurtowniach z zabawkami i dziecięcymi akcesoriami. Piłka i bramka pomocne są do tego, by kształtować swoje sportowe umiejętności. Ćwiczy się uderzenia z dystansu lub też zdolność prowadzenia piłki przy nodze. Zdolności te przydają się podczas starcia dwóch drużyn. Piłka nożna to dyscyplina, która uczy wielu istotnych rzeczy. Nie da się w niej osiągnąć sukcesu, jeżeli się nie współpracuje. Umiejętności techniczne i kreatywność poszczególnych graczy są istotne, owszem, niemniej powinny być podporządkowane dobru zespołu. W zespole tym młodzi gracze niejednokrotnie natrafiają na rówieśników, z którymi się świetnie rozumieją. Nieraz koleżeństwo przeradza się w dozgonną przyjaźń, którą należy pielęgnować.

Kształtowanie umiejętności i charakteru

Młody gracz szybko dowiaduje się, że korzystniej jest podać niż na siłę szukać sytuacji strzeleckiej. Gra w piłkę to więc nie tylko poprawienie zdolności fizycznych, lecz również kształcenie w sobie wielu pożądanych cech. Jedną z nich jest choćby cierpliwość. Choć zdarzają się samorodne talenty, które od małego mają dryg do sportu, to również i one powinny wykazać się uporem i regularnie trenować. Trzeba wiedzieć, że zanim zdobędzie się pierwsze trofeum, wcześniej przeważnie przychodzi kilka porażek. Niemniej po serii wyrzeczeń i pokonaniu własnych słabości sukces smakuje jeszcze wyborniej. Poza tym stanowi motywację do tego, by wciąż się doskonalić i przełamywać kolejne bariery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here