Implanty Gdynia – rodzaje, koszt i przeciwwskazania

0
1132
Implanty Gdynia

Implantologia przez ostatnie lata bardzo się rozwinęła i staje się coraz popularniejsza oraz dostępna dla pacjentów. Implanty zębów zostały wynalezione w 1952 r., jest to pewnego rodzaju uchwyt – pełniący funkcję korzenia. Wstawiany jest w kość szczęki na stałe, dobrze wykonany jest stabilny i nie ma wpływu na pozostałe zęby. Wykonywane są z tytanu, dzięki czemu organizm nie traktuje ich jako ciało obce.

Rodzaje implantów

Udając się do stomatologa warto wiedzieć, że na rynku obecne są różne rodzaje implantów. Wybór jest przeogromny, jednak jest parę wiodących marek. I tak oto najpopularniejsze są między innymi: szwajcarskie, niemieckie, amerykańskie, izraelskie i koreańskie. Jak już zostało wspomniane, najczęściej implanty wykonywane są z tytanu, ale jeśli komuś zależy na większej estetyce to może wybrać implanty cyrkonowe. Ich kolor o wiele bardziej przypomina naturalną tkankę budulcową zębów, podczas gdy tytan jest srebrnoszary. Nie powinien być widoczny, w wyjątkowych tylko sytuacjach może zostać odsłonięta szyjka zębowa. 

Koszta związane z implantami

Jeśli chodzi o implanty w Gdyni to cena waha się między 1800 a nawet 4000 złotych, w zależności od specjalisty i gabinetu. Jest to koszt samej śruby, gdyż dodatkowo należy policzyć nawet drugie tyle na wizytę, wszczepianie, śrubę, łącznik i inne niezbędne środki do tej procedury. Kolejnym kosztem jest założenie korony na dany implant. Niestety cała procedura nie należy do tanich. Przeliczono, że średnia cena całości zabiegu wraz z wizytami u specjalisty to około 3500 zł. Dla pięknego uśmiechu oraz dobrego samopoczucia warto zainwestować taką kwotę pieniędzy. 

Przeciwwskazania do implantów

Zazwyczaj o tym mało się słyszy, najczęściej wspomina się jednak o wskazaniach do tego zabiegu. Poszukując takich informacji najlepiej wpisać w wyszukiwarkę hasło: implanty Gdynia lub inne miasto i dodać słowo “przeciwwskazania”. Jednakże nie powinno się wykonywać tego zabiegu przede wszystkim gdy są jakiekolwiek stany zapalne w jamie ustnej. Nie można przeprowadzać zabiegu u kobiet w ciąży. Zazwyczaj nie wykonuje się wszczepienia implantu u młodych osób poniżej 20 roku życia. Rzadko jest też wskazanie, by u takich młodych osób taki zabieg przeprowadzać. Wszelkie choroby związane z aktywnym nowotworem, układem krzepnięcia, endokrynologiczne, nieustabilizowana choroba cukrzycowa czy wszelkie choroby reumatoidalne są również na liście przeciwwskazań. Zabiegu nie powinno się także przeprowadzać równocześnie z chemio lub radioterapią.

Artykuł powstał dzięki dentystagdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here