Wytrzymać ciśnienie

0
2019
Wytrzymać ciśnienie

Fala upałów, która ostatnio zalewa nasz kraj, ma negatywny wpływ na samopoczucie. Zdarza się, że ludzie nie wytrzymują gorączki w skutek czego mdleją. Podczas przebywania na słońcu często robi się takiej osobie słabo, duszno. Dlatego w tym okresie szczególnie warto monitorować swoje ciśnienie. Sprawdzać przynajmniej 2-3 razy dziennie, szczególnie osoby w podeszłym wieku.

W tym celu potrzebny jest w domu aparat do mierzenia ciśnienia. To łatwo dostępne urządzenie, właściwie można je kupić w każdej aptece i sklepach medycznych. Ceny wahają się od 50-200zł. Zależy od modelu, który sobie wybierzemy, a jest ich kilka. Najbardziej popularny jest ciśnieniomierz naramienny, który jak sama nazwa wskazuje umieszczamy na ramieniu, pompujemy powietrze i czekamy na odczyt. Oprócz ciśnieniomierza naramiennego możemy również dostać nadgarstkowy, mechaniczny czy zegarowy. Jednak to naramienne charakteryzują się największą dokładnością.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są natomiast łatwe w obsłudze i łatwiejsze do samodzielnego założenia, niestety ich wadą jest mniejsza dokładność pomiaru. Liderami na rynku aparatów do mierzenia ciśnienia są firmy takie jak: Beurer, Citizen, Hartmann, Omron, Rossmax i Panasonic. Raczej wśród tych firm powinien szukać konsument, jeśli chce uzyskać produkt wysokiej jakości. Mierzenie ciśnienia krwi i pulsu jest badaniem, które każdy powinien wykonywać chociaż raz dziennie.

Wczesne zorientowanie się, że ciśnienie jest zbyt wysokie lub niskie, może zapobiec wielu tragediom. Jeśli wyniki badania nie są w normie, należy bezzwłocznie udać się do lekarza lub przyjąć leki obniżające ciśnienie. Szczególnie osoby starsze lub mające skłonność do nadciśnienia. Lekceważenie problemu nadciśnienia może doprowadzić do uszkodzenia serca, mózgu, nerek lub oczu. Znacznie zwiększa ryzyko zawału serca, a także przyspiesza rozwój miażdżycy. Ma negatywny wpływ na wzrok, ponieważ tworzące się zakrzepy grożą uszkodzeniem nerwu wzrokowego. Zbyt długo nieleczone nadciśnienie może doprowadzić nawet do śmierci.

Inne sprzęty medyczne, które warto mieć w domu znajdziesz w sklepie 24medyczny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here