Kocyki niemowlęce, pościel dla dzieci – o czym powinnaś pamiętać, kompletując wyprawkę?

0
1675
Kocyki niemowlęce, pościel dla dzieci – o czym powinnaś pamiętać, kompletując wyprawkę?

Czas przed narodzinami dziecka jest wyjątkowy – niecierpliwe oczekiwanie łagodzą radosne przygotowania do przyjęcia maluszka w rodzinie. Każda przyszła mama chce zapewnić swojemu maleństwu największy komfort i bezpieczeństwo w mieszkaniu. O co jednak zadbać poza podstawami, takimi jak łóżeczko, wózek czy ubranka i na co zwrócić uwagę, wybierając kocyk, pościel czy otulacz dla niemowlęcia?

Strefa wypoczynku – otulacze, kocyki, pościel do łóżeczka dla niemowląt

Dla niemowlęcia świat podczas porodu zmienia się diametralnie – nagle z przytulnego, ciepłego i bezpiecznego miejsca trafia na otwartą, chłodniejszą przestrzeń, gdzie czekają na niego setki nowych, nieznanych bodźców. By złagodzić tę niepokojącą zmianę, rodzice mogą spróbować odtworzyć dla maleństwa warunki, jakie panowały w brzuchu jego mamy. Niemowlęta najwięcej czasu spędzają na początku na wypoczynku – dlatego na tej właśnie strefie należy się skupić w pierwszej kolejności.

  1. Otulacz bambusowy dla noworodka, to element wyprawki, o którym powinien pomyśleć każdy rodzic jeszcze przed narodzinami maluszka, ponieważ może okazać się potrzebny już od pierwszych dni jego życia. Jest to specjalna tkanina zapinana na rzepy, pozwalająca na otulenie noworodka w sposób przypominający mu przytulne miejsce w brzuchu jego mamy. Otulacz dla niemowlaka pozwoli na uspokojenie go i bezpieczne ułożenie do snu.
  1. Kocyki niemowlęce to niezastąpione wyposażenie dla maluszka. Zapewnią mu ciepło podczas wypoczynku, spaceru czy w podróży samochodem, a także będą stanowiły miękkie podłoże podczas leżakowania czy zabawy. Kocyki bambusowe sprawdzą się doskonale latem dzięki ich właściwościom termoregulującym, są także antyalergiczne. Na chłodniejsze dni warto wybrać kocyki minky, czyli ze specjalnego, mięciutkiego polaru o charakterystycznych wypukłościach.

kocyki

  1. Kołdra dla niemowlaka to równie ważny element wyposażenia pokoiku dziecięcego, zapobiegająca utracie ciepła podczas snu maluszka. Powinna być niezbyt gruba i ciężka, najlepiej z antyalergicznym wypełnieniem. Kołdrę można zastępować odpowiednio ciepłym kocykiem dla dzieci.
  1. Pościel do łóżeczka dla niemowląt to podstawa – warto mieć kilka kompletów, by móc wymieniać je w razie potrzeby. Pościel niemowlęca nie powinna mieć widocznego zapięcia ani innych twardych elementów, a przy tym musi być wykonana z naturalnych, przyjaznych dla skóry dziecka tkanin. Warto poszukać pościeli dla dziecka, która zadowoli nas także pod względem estetycznym – dostępnych jest wiele pięknych wzorów, które będą niezwykłym uzupełnieniem dziecięcego pokoju. Sprawdź
  1. Rożek dla noworodka jest niezbędny w pierwszych tygodniach życia dziecka – towarzyszy mu już od pobytu w szpitalu. Z jego pomocą można otulić maluszka i zapewnić mu ciepło podczas transportu, a także później, już w domu. Kiedy maluch podrośnie, rożek niemowlęcy może służyć mu za przykrycie czy matę do zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here