Tablet dla dziecka – jak wybrać?

0
12154
Tablet dla dziecka – jak wybrać?

Tablet dla dziecka nie musi mieć takich samym parametrów jak ten, który jest używany przez jego rodziców np. do pracy. Jaki więc będzie lepszy – czy wyposażony w system android tablet spełni oczekiwania? A może iOS?

Obecnie rodzice znacznie chętniej kupują swoim pociechom tablety. Urządzania te można bez problemu zabrać ze sobą wszędzie i korzystać z nich w różnych sytuacjach, np. podczas podróży samochodem. Małe dzieci chętnie sięgają po tablety, by obejrzeć bajki. Starszaki zazwyczaj wolą pograć w różne gry. Jaki sprzęt wybrać dla dziecka? Czy wyposażony w system android tablet to dobry wybór? A może lepiej wybrać coś innego?

Windows, iOS, Andorid – tablet najlepszy dla dziecka to…

Wybierający tablety dla swoich pociech oraz te, z których sami będą korzystać, powinni zwrócić przede wszystkim uwagę na system operacyjny. Nie ma wątpliwości, że sprzęt, który będzie wykorzystywany przede wszystkim w celach zabawy oraz rozrywki najlepiej by miał system Android – tablet ten doskonale się do tego nada. Urządzenie z Androidem pozwoli na lepszą obsługę nawet najnowszych gier oraz sprawdzi się w przypadku korzystania ze skomplikowanych aplikacji.

Dobry będzie też oczywiście system iOS stworzony przez firmę Apple. Tu jednak trzeba nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, bowiem sprzęt jest na pewno wysokiej jakości, ale i drogi. Niekoniecznie dobry dla dzieci, które nie wykorzystają jego całkowitych możliwości. Wielu rodziców obawia się też, że pociecha zniszczy sprzęt, więc woli tańsze modele.

Do wyboru jest też system operacyjny Windows, który także sprawdza się wśród najmłodszych, aczkolwiek bardziej nada się do pracy, edycji dokumentów itp.

Zwróć uwagę na wielkość wyświetlacza

Kupując tablety, większość osób kieruje się wielkością wyświetlacza. Co prawda mniejszy ekran sprawia, że urządzenie jest bardziej mobilne, łatwiej je schować i można zawsze zabierać ze sobą, jednak większy jest wygodniejszy – lepiej się na nim gra i ogląda filmiki bądź bajki. Dlatego dla dzieci najlepiej jest wybierać tablety o ekranach z przekątną w granicach 10 cali.

Wydajność sprzętu jest istotna

Wybierając najlepszy sprzęt, każdy chce, by był jak najbardziej wydajny.  Dzięki temu wszystkie procesy oraz wykonywane na tablecie czynności są płynne, nie zawieszają się, co jest ważne, szczególnie jeśli korzystamy z zaawansowanych aplikacji czy gier. Wyposażony w system operacyjny android tablet jest nieco bardziej wymagający, dlatego sprzęt powinien mieć minimum 3 GB pamięci RAM oraz przynajmniej ośmiordzeniowy procesor.

Dodatkowe wyposażenie też jest ważne

Szukając i weryfikując, które tablety są najlepsze, nie wolno zapominać o dodatkowym wyposażeniu. Dodatki typu wbudowany GPS może nie zainteresują dziecka, jednak np. wejście na kartę SIM z pewnością już tak.  Ważne jest też zapewnienie łączności z Internetem, także tam, gdzie nie ma Wi-Fi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here