Sport dla przedszkolaka – co wybrać?

0
3027
Sport dla przedszkolaka - co wybrać?

Rozwój motoryczny to bardzo ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Warto pamiętać, że aktywność sportowa w tym wieku to nie tylko rozwój mięśni, ale także ćwiczenie koncentracji, a nawet strategii. Jakie zabawy pozwalają na lepszy rozwój malucha i na co warto zapisać dodatkowo jeszcze przed jego uczęszczaniem do szkoły podstawowej?

Zabawy, które wspomogą lepszy rozwój dziecka, są bardzo proste. Choćby celowanie piłką do celu pozwala na wyćwiczenie ścisku pięści, poprawę koncentracji – niezbędne jest skupienie się na celu, by piłka mogła znaleźć się w wybranym punkcie. Inną zabawą ruchową, która jednocześnie uczy sztuki skupienia, jest ciepło-zimno. Schowanie danego przedmiotu w wybranym miejscu, a następnie kierowanie dziecka poprzez mówienie ciepło-zimno pozwala na rozwijanie co najmniej kilku umiejętności.

Oprócz typowych zabaw w domu warto zapisać dziecko także na ćwiczenia poza domem. Pozwala to na zapoznanie się z rówieśnikami spoza najbliższego otoczenia. Ponadto ćwiczenie danej dyscypliny sportowej już od najmłodszych lat pozwala na nauczenie się systematyczności. Jeśli dziecku naprawdę spodobają się ćwiczenia, być może będzie uprawiać dany sport przez całe życie. Najczęściej wybieranymi aktywnościami w przypadku dzieci kilkuletnich są: pływanie, sztuki walki czy piłka nożna. Decydując się na konkretną dyscyplinę warto brać pod uwagę zainteresowania dziecka, jego predyspozycje oraz możliwości finansowe rodziców.

Pływanie nie wymaga zbyt wielu akcesoriów. Niezbędny jest kostium oraz czepek pływacki. Warto pamiętać również o klapkach. Dodatkowe akcesoria będą niezbędne wtedy gdy dana szkoła pływania ich nie posiada. W przypadku sztuk walki niezbędne jest zazwyczaj kimono. Gra w piłkę nożną również wymaga odpowiedniego stroju, w tym butów, które będą miały odpowiednią przyczepność na boisku. Zapisując dziecko na treningi warto przedyskutować tę sprawę z trenerem. Obecnie tego typu zajęcia są prowadzone na wielu Orlikach, zarówno w czasie roku szkolnego jak i podczas wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here