Karmienie niemowlęcia – niezbędne akcesoria

0
3253
Karmienie niemowlęcia - niezbędne akcesoria

Wybór odpowiednich akcesoriów do karmienia niemowlęcia zależy od wybranej metody karmienia. Obecnie wiele mam decyduje się na karmienie naturalne, które według niektórych nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. W przypadku karmienia sztucznego istnieje co najmniej kilka przedmiotów, które warto mieć. Co warto wziąć pod uwagę i co warto kupić jeszcze przed porodem?

Karmienie naturalne może być prostsze dzięki poduszce do karmienia. Nie zawsze udaje się dobrać odpowiedni jej kształt już za pierwszym razem, jednak warto wypróbować kilka. Odpowiednia pozycja podczas karmienia pomaga zarówno dziecku jak i świeżo upieczonej mamie. W czasie wybierania poduszki warto zwracać uwagę na atesty i materiał. Niektóre mamy korzystają z tego typu gadżetu jeszcze przed porodem – dzięki odpowiedniemu umieszczeniu poduszki można uzyskać bardziej komfortową pozycję w czasie snu.

Gadżet, który warto kupić już po porodzie, kiedy karmienie piersią już trwa, to biustonosz do karmienia. Pozwala on na dyskretne nakarmienie maleństwa w każdym miejscu. Niektórym mamom przydaje się również laktator. Przed zakupem dobrze jest przetestować kilka modeli. Wiele mam poleca laktatory elektryczne, inne zaś wolą laktatory ręczne. Decydując się na odciąganie pokarmu warto także zakupić woreczki do jego mrożenia. Takie mleko również ma zdrowotne wartości dla dziecka, należy jednak pilnować czasu jego przechowywania.

Karmienie sztuczne również wymaga kilku niezbędnych gadżetów. Podstawowym z nich jest butelka. Jej kształt zazwyczaj jest dobierany w zależności od tego, czy mama jedynie dokarmia dziecko, czy karmienie sztuczne trwa przez cały czas. W pierwszym przypadku kształt butelki może przypominać kobiecą pierś. W drugim butelka zazwyczaj jest standardowa – dobrze jest sprawdzić, czy łatwo jest ją trzymać. W przypadku karmienia sztucznego dobrze jest dobrać również podgrzewacz i sterylizator. Podgrzewacz jest bardzo przydatny zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczne jest nakarmienie dziecka w nocy. Sterylizator pozwala oszczędzać czas – bez niego niezbędne jest płukanie butelek we wrzątku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here