Pokój ucznia – niezbędne akcesoria

0
2626
Pokój ucznia - niezbędne akcesoria

Moment, gdy pokój dziecięcy zmienia się w pokój ucznia nie powinien być zaskoczeniem dla rodziców. Warto już wcześniej przemyśleć sprawę funkcjonalności tego pomieszczenia, by również w okresie, gdy dziecko pójdzie do szkoły, możliwe było wstawienie niezbędnych elementów. Czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju, gdy dziecko stanie się uczniem?

Łóżko

Łóżko to niezbędny element zarówno w pokoju małego dziecka, jak i już nieco starszego. W ciągu dnia służyć ono może jako miejsce do siedzenia, w nocy jest miejscem wypoczynku. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając konkretny model. Pojedyncze łóżko sprawdzi się, gdy pokój jest większy. W mniejszym lepszym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Może być ono doskonałym rozwiązaniem nie tylko w przypadku, gdy w danym pokoju mieszka rodzeństwo. Niektóre modele łóżek piętrowych składają się z miejsca do spania umieszczonego wyżej oraz biurka lub regału na książki, znajdującego się pod łóżkiem. W pokoju ucznia może sprawdzić się również wersalka lub rozkładana sofa – wiele w tym przypadku zależy od metrażu pomieszczenia oraz funkcjonalności tych mebli.

Biurko

Biurko jest najbardziej odpowiednim meblem do odrabiania lekcji. Można zastąpić je stolikiem, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się zazwyczaj tylko w przypadku młodszych dzieci. Oprócz standardowych biurek warto zainteresować się meblami, które można „wydłużać” w zależności od wzrostu dziecka. Pozwala to na używanie mebli przez dłuższy czas. W przypadku, gdy dziecko korzysta z komputera, niezbędne jest zakupienie odpowiedniego biurka oraz dostosowanego fotela lub krzesła obrotowego. To zabezpieczy dziecko przed przemęczeniem wzroku czy bólami kręgosłupa.

Inne gadżety

W pokoju ucznia powinien znaleźć się ścienny zegar. To niezbędny element – młodsze dzieci będą mogły łatwo nauczyć się odczytywania godziny, starszym będzie łatwiej planować czas na wykonywanie zadań. Pomocna w codziennych zadaniach ucznia jest również tablica korkowa. Można do niej przypiąć plan lekcji oraz karteczki z datami prac domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here