Biurko dla dziecka – jakie wybrać i jak urządzić?

0
1020
Biurko dla dziecka

Biurko to jeden z kluczowych mebli w pokoju dziecka, przy którym spędza ono dużo czasu w ciągu dnia. Nie tylko ucząc się, ale także bawiąc – rysując, malując czy układając puzzle, a czasem również grając w gry komputerowe. Stąd też bardzo ważne jest, by biurko było odpowiednio dopasowane do potrzeb Twojego dziecka. Podpowiadamy, jak wybrać biurko dla dziecka i dobrze urządzić kącik do nauki w pokoju dziecięcym. Zapraszamy do lektury!

Jakie biurko dla dziecka wybrać? Jakie powinno mieć wymiary?

Pierwsze biurko rodzice kupują swojemu dziecku wówczas, gdy idzie ono do szkoły. Ma wtedy 6-7 lat oraz około 115-135 cm wzrostu. I to właśnie do wzrostu swojej pociechy należy dopasować wymiary biurka. Standardowe wymiary biurka dla dziecka w wieku 6-7 lat to 72-75 cm wysokości oraz ok. 80-90 cm głębokości i 120-160 cm szerokości.

Jak widać, wymiary te są dosyć precyzyjne, jednak musisz pamiętać, że zawsze najważniejsze jest dopasowanie biurka do indywidualnych potrzeb dziecka, dlatego maluch powinien przetestować je w praktyce, razem z odpowiednim krzesłem. Podczas siedzenia przy biurku, przy prawidłowej postawie, a więc wyprostowanych plecach, nogach opartych o podłogę i rękach opartych o blat, kąt między ramieniem i przedramieniem oraz kąt między podudziem i łydką powinny być katami prostymi. To bardzo ważne, ponieważ tylko przy takim ułożeniu ciała kręgosłup nie będzie obciążony.

Ponieważ dzieci bardzo szybko rosną, najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla nich okazuje się biurko z regulowaną wysokością blatu. To biurko „rośnie” razem z maluchem, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do potrzeb swojej pociechy.

Jak zorganizować przestrzeń na biurku?

Organizując przestrzeń na biurku dla swojego dziecka, pomyśl o miejscach do przechowywania długopisów, kredek, farb i innych artykułów szkolnych. Są to przybory, z których maluch korzysta na co dzień. Warto więc, by były zawsze pod ręką, a przy tym miały swoje miejsce. W tym celu doskonale sprawdzą się przyborniki na biurko. Dzięki nim maluch może w odpowiedni dla siebie sposób posegregować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak artykuły piśmiennicze, karteczki, przybory plastyczne, zeszyty czy spinacze.

Zastanawiasz się, gdzie kupić organizery na biurko dla swojego dziecka? Znajdziesz je w dobrych sklepach papierniczych – stacjonarnych, jak również internetowych.

Czy biurko musi stać pod oknem?

Ustawienie biurka w pokoju Twojego dziecka powinno uwzględniać dostęp do światła słonecznego. Najlepiej więc, by stało ono przodem lub bokiem do okna. Nigdy nie powinno zaś stać do niego tyłem. Ważne też, by podczas pisania czy rysowania dziecko nie zasłaniało sobie ręką dostępu do światła słonecznego. Przed wyborem konkretnego modelu biurka, musisz zatem dobrze przemyśleć, w którym miejscu pokoju je ustawić i dopiero wówczas dopasować mebel o odpowiednich wymiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here