Meble dla dzieci

0
1353
łóżko dziecięce

Większość rodziców już na etapie ciąży zaczyna dokonywać zakupów dla swoich dzieci. Pierwsze zakupy stanowią wyprawkę dla niemowlaka, która będzie niezbędna zaraz po porodzie. Zarówno w szpitalu jak i po powrocie do domu przyszła mama będzie potrzebowała licznej ilości ubranek i dodatków dla maluszka. Ważnym elementem wyprawki jest również wózek i nosidełko. O ile wózek może nie będzie użyty w pierwszych dniach po porodzie to nosidełko jest niezbędne. Bez niego nie można opuścić szpitala ze swoim świeżo narodzonym dzieckiem. Jest to wymóg bezpieczeństwa, aby dziecko podróżowało komfortowo do domu.

Po skompletowaniu wyprawki dla dziecka należy zastanowić się nad tym, gdzie nasze dziecko będzie spało. Zaraz po porodzie dla dziecka ważna jest bliskość mamy, dlatego warto aby miejsce do spania było usytuowane w sypialni rodziców. Dla mamy również jest to zapewnienie wygody. Częste wstawanie w nocy na karmienie i czuwanie przy dziecku są mniej uciążliwe jeżeli dziecko znajduje się blisko mamy.

Jednak to, że dziecko przez pierwsze miesiące swojego życia śpi w sypialni rodziców nie przeszkadza w urządzeniu pokoju dla dziecka. Już na etapie ciąży warto zająć się pokojem dziecięcym z kilku powodów. Po porodzie mama nie będzie miała czasu na wybieranie mebli. Małe dzieci są niezwykle absorbujące i powodują u mamy duże zmęczenie. Po drugie nikt przy małym dziecku w domu nie zdecyduje się a malowanie ścian, ponieważ mogłoby to okazać się dla niego szkodliwe. Po trzecie w pokoju dziecięcym już po porodzie można umieścić niezbędne dla dziecka rzeczy, takie jak przewijak, komoda z ubrankami, miejsce na pieluchy czy chociażby zabawki.

Wybór mebli dla dzieci

Wybierając meble dla dzieci warto kierować się ich uniwersalnością. Meble dla dzieci proponuje producent mebli dziecięcych Kocot Kids. Ich meble posłużą dzieciom przez lata i nie będą wymagały od rodziców ciągłych zmian i ponoszenia kosztów. Jednym z takich mebli jest komoda z przewijakiem. Warto zdecydować się na taki mebel, który będzie można w przyszłości przerobić. W momencie jak dziecko wyrośnie z przewijaka powinno się go zdemontować i pozostawić komodę do dalszego użytkowania.

Zakup łóżka dla dziecka

Podobnie wygląda sytuacja z łóżeczkiem. Ze względów bezpieczeństwa łóżka dla dzieci są wyposażone w drewniane szczebelki i możliwość regulacji wysokości materaca. Wraz ze wzrostem dziecka materac się opuszcza, tak aby dziecko nie wypadło z łóżeczka. W momencie jak dziecko osiągnie wysokość ciała około 90 cm warto jest wyjąć trzy szczebelki, aby umożliwić dziecku swobodne wychodzenie z łóżeczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here