Jak stworzyć wymarzony plac zabaw?

0
46
Jak stworzyć wymarzony plac zabaw

Dzieci uwielbiają spędzać czas na placu zabaw. Jeśli nie ma takiej atrakcji w pobliżu, warto pomyśleć o zrobieniu jej we własnym zakresie w zaciszu swojego ogrodu. Nie ma w tym niczego trudnego. Wiele elementów możesz wykonać samodzielnie lub kupić gotowe elementy w postaci zjeżdżalni, huśtawki, piaskownicy, domku, tyrolki, ścianki wspinaczkowej itd.

Co może znaleźć się na placu zabaw?

Jednym z elementów na placu zabaw dla dzieci jest oczywiście piaskownica. Najmłodsi uwielbiają bawić się w piasku, robić z niego babki, budować zamki i inne obiekty. Spędzają w ten sposób sporo wolnego czasu. Bawienie się w piaskownicy wiąże się z wieloma korzyściami dla dzieci – uczy ich kreatywnego myślenia, ma pozytywny wpływ na kształtowanie wyobraźni. Postaw w przydomowym ogrodzie piaskownicę, aby dziecko mogło rozwijać swoje zdolności manualne.

Dzieci uwielbiają też zjeżdżalnie, które dostarczają im wspaniałej rozrywki. Zachęcają do bycia aktywnym fizycznie i przebywania na świeżym powietrzu. Dzieci mogą ćwiczyć koordynację ruchową. Lepiej poznają swoje ciało, uczą się balansowania nim. Pamiętaj o tym, aby zadbać o stabilność konstrukcji. Jej powierzchnia nie może się nadmiernie nagrzewać, bo grozi to poparzeniem. Wybieraj zjeżdżalnie wytrzymałe, bezpieczne w użytkowaniu.

Własny domek w ogrodzie gwarancją świetnej zabawy

Na placu zabaw idealnie sprawdza się domek dla dzieci, który stanowi ich bazę. Mogą urządzić go w wymarzony przez siebie sposób. Idealnie nadaje się do zabawy w dom. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, odgrywać role. W ten sposób mocno pobudzają swoją wyobraźnię. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha mogła robić coś twórczego i stała się pomysłowa, zbuduj jej domek na placu zabaw. Wybór jest obecnie ogromny, więc z łatwością dobierzesz coś do wieku dziecka, jego zainteresowań. Jeśli domek ma posłużyć przez dłuższy czas, to wybierz model większy, wykonany z wytrzymałych materiałów.

Elementy składające się na konstrukcję nie mogą być podatne na łamanie. Najlepsze będą solidne domki drewniane, wystarczy je dobrze zakonserwować, aby były odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W sprzedaży znajdują się też modele plastikowe, niestety niezbyt trwałe. Powierzchnia domku musi być wystarczająco duża, aby dziecko miało zapewnioną swobodę poruszania.

Huśtawki i hamaki na placu zabaw

Na placu do zabaw niezbędna jest huśtawka ogrodowa, bo dzieci uwielbiają się na niej huśtać. Sprawia to przyjemność zarówno małym dzieciom, jak i starszym. Bujanie się to zarówno zabawa, jak i sposób na relaks. Starsze dzieci mogą uczyć się koordynacji ruchowej na huśtawce. Bardzo ważne jest to, aby została ona odpowiednio zabezpieczona. Huśtawka na plac zabaw ma być przede wszystkim stabilna i solidna, aby jej użytkowanie nie stanowiło żadnego zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych.

Bardzo mile widziany jest także hamak ogrodowy, na którym chętnie wypoczywają zarówno dzieci, jak i dorośli. Pozwala przyjemnie wypocząć na łonie natury podczas ciepłych dni. Ciekawą opcją jest hamak z liny zbrojonej na plac zabaw, bardzo wytrzymały. Nie trzeba zawieszać go na drzewach, bo ma konstrukcję opierającą się na balach z drewna.

W co wyposażyć plac zabaw dla dzieci?

W przypadku placu zabaw dla dzieci rewelacyjną będzie tyrolka, która zapewnia emocjonująca zabawę, w pełni bezpieczną. Jest to ogromna atrakcja dla dzieci. Zjazd liniowy z siedziskiem najlepiej kupić gotowy, atestowany. Świetną opcją będzie również równoważnia, której pokonanie stanowi wyzwanie dla dzieci. Mile widziana będzie pozioma ścianka wspinaczkowa. Można umieścić na placu zabaw piracki statek, zrobić dziecięcą kuchnię, zamontować tablicę kredową.

Podsumowując, na warto wzbogacić plac zabaw o:

 • Piaskownicę,
 • Hamak,
 • Huśtawkę,
 • Tyrolkę,
 • Piracki statek,
 • Kuchnię,
 • Tablicę kredową,
 • Równoważnię,
 • Ściankę wspinaczkową,
 • Domek dla dzieci,
 • Zjeżdżalnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here