Piórnik dla pierwszoklasisty – jaki wybrać?

0
1972
Piórnik dla pierwszoklasisty

Piórnik to bardzo ważny element szkolnego wyposażenia pierwszoklasisty. Warto więc zadbać, by wybrać taki, który pomieści wszystkie niezbędne akcesoria szkolne. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując pierwszy piórnik dla dziecka? 

Skompletowanie szkolnej wyprawki bywa czasem prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie jeśli nasze dziecko idzie właśnie do pierwszej klasy. Na liście rzeczy niezbędnych do kupienia znajdzie się na pewno piórnik. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia szkolnego naszego malucha. Będzie korzystać z niego codzienne i to właściwie na każdej lekcji. Piórnik powinien być więc solidny i możliwie jak najbardziej funkcjonalny. Jak taki wybrać? W tym celu warto skorzystać ze sprawdzonych wskazówek.

Jaki rodzaj piórnika będzie najlepszy?

Wybór piórników w sklepach jest obecnie po prostu ogromny. Możemy przebierać we wzorach, kolorach i fasonach. Warto mieć na uwadze, że istnieje kilka podstawowych typów piórników. Nie każdy z nich będzie funkcjonalny. Dlatego też już na samym początku zastanówmy się, jaki typ sprawdzi się najlepiej.

Podstawowym rodzajem piórnika jest ten jednokomorowy. Jego zaletą jest niewielki rozmiar i poręczność. Dla pierwszoklasisty będzie jednak zupełnie bezużyteczny, ponieważ trudno byłoby zmieścić do niego wszystkie akcesoria. Dla najmłodszych uczniów warto wybrać rozkładany piórnik step by step w kształcie prostokąta. Pozwoli on na łatwą organizację wszystkich przyborów oraz utrzymanie porządku.

Na co zwrócić uwagę wybierając piórnik?

Jeśli zależy nam na tym, by kupić naprawdę dobry piórnik, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą rzeczą, którą warto kierować się przy wyborze, jest jakość wykonania. Piórnik z pewnością będzie eksploatowany dość intensywnie. Jeśli wybierzemy najtańszy model, po kilku miesiącach po prostu się rozleci. Lepiej zainwestować w  porządny, solidnie wykonany piórnik. Istnieje spora szansa, że będzie służył naszemu dziecku nawet przez kilka lat.

Kolejną wartą uwagi sprawą, jest wielkość piórnika. W pierwszej klasie dzieciaki muszą przeważnie nosić ze sobą codziennie sporo akcesoriów. Dlatego też wybierzmy piórnik, który na pewno je wszystkie pomieści. Przy okazji pamiętajmy jednak, że zbyt duży, będzie niewygodny i zajmie sporo miejsca w tornistrze.

Funkcjonalność to jedno. Jednak nie oszukujmy się, piórnik powinien być też ładny. Dzieci zwracają na to uwagę, a właściwie jest to dla nich najważniejsza kwestia. Często wystarczy modny wzór, czy ciekawy kolor, by maluch chętniej do niego sięgał i korzystał z niego z przyjemnością. Bardzo dużą popularnością cieszą się też piórniki z nadrukami postaci z bajek, czy też komiksów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here