Jakie kolory powinny królować w pokoju dziecięcym?

0
3106
Jakie kolory powinny królować w pokoju dziecięcym?

Obecnie coraz rzadziej korzysta się ze standardowych kolorów królujących do tej pory w pokojach dziecięcych. W dzisiejszych czasach nie tylko róż i błękit są odpowiednie do pomieszczeń, w których przebywają maluchy. Jakie kolory można wybrać do dziecięcych pokoi?

Najbardziej standardowym, a jednocześnie funkcjonalnym kolorem do pokoju dziecięcego jest biel. Kolor ten jest stosowany zazwyczaj w przypadku małych pomieszczeń w celu optycznego ich powiększenia. Przede wszystkim jednak ten kolor odbija światło, co jest bardzo pożądane w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Ponadto w przypadku białych ścian łatwo jest dobrać meble i dekoracje – można wybrać praktycznie każde zestawienie kolorystyczne. Jedyną wadą białych ścian jest to, iż bardzo szybko widać na nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Decydując się na taki kolor w pokoju dziecięcym niezbędny jest odpowiedni dobór farby. Najlepiej wybrać farbę satynową, odporną na zmywanie.

Innym kolorem, który może być zastosowany w dziecięcym pokoju jest żółty. To barwa, która z założenia ma napawać optymizmem. Nie odbija światła w takim samym stopniu jak biel, jednak nadal jest kolorem dość jasnym. W tym przypadku dobranie odpowiednich mebli może już stanowić problem. Najlepiej wybrać któryś z odcieni żółtego (na przykład żółć wpadającą w zieleń) i dobrać meble w podobnym kolorycie. Warto pamiętać, że decydując się na pomalowanie ścian na żółto nie należy wybierać zbyt intensywnego odcienia.

Zielony to kolor odpowiedni nie tylko do typowego koloru dziecięcego. Także w przypadku, gdy dziecko jest już uczniem, ta barwa ścian sprawdzi się najlepiej. Zielony wspomaga relaks oraz pomaga się skoncentrować. Jest to również barwa, która jest bardzo pomocna w przypadku, gdy oczy są przemęczone. W przypadku dobierania dodatków do pomieszczenia w tym kolorze warto postawić na kolory natury. Delikatny kolor kremowy lub beżowy zazwyczaj świetne sprawdza się w zielonych pomieszczeniach. Można również dobrać meble w kolorze zielonym – w tym wypadku jednak warto wybrać nieco inny odcień od tego, który znajduje się na ścianach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here