Czy warto dawać dzieciom miód faceliowy?

0
1698
Miód faceliowy dla dzieci

Chyba nie ma takiej osoby, której nie byłby zmiany miód. Na rynku możemy znaleźć wiele jego odmian, ale chyba najmniej popularny, jest tak zwany miód faceliowy, który to charakteryzuje się nie tylko pysznym smakiem, ale również doskonałymi właściwościami prozdrowotnymi. Za miodem tym bardzo przepadają dzieci, dlatego też warto dodawać go, na przykład do herbaty, czy soku naturalnego. Dzięki niemu, możemy wzmocnić nasz organizm od wewnątrz.

Skąd się wziął miód faceliowy?

Miód faceliowy dla dzieci, obecnie niestety nie jest bardzo popularny, ponieważ zdecydowana większość osób decyduje się na przykład na miód lipowy. Jednak warto zainteresować się właśnie miodem faceliowym, który pochodzi od zachwycających kwiatów, które mają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale są one również źródłem tego pszczelego przysmaku. Ten właśnie miód zaliczamy do grupy miodów nektarowych. Jest on pozyskiwany z kwiatów facelii, które to mają mnóstwo form. W Polsce, możemy spotkać się z facelią błękitną, która to wyróżnia się przepiękną lazurową barwą.

Co musimy wiedzieć na temat miodu faceliowego?

Miód faceliowy dla dzieci charakteryzuje się kolorem jasnożółtym, czasami występuje w kolorze nieco zielonkawym. Jak wspomniano już wyżej, jego smak jest bardzo przyjemny, może przypominać miód akacjowy, z tym że w przeciwieństwie do miodu akacjowego ma delikatny, kwaśny posmak. Jeżeli kupimy miód, który ma ciemny kolor, oznacza to że znajduje się w nim nektar, który pszczoły zebrały z facelii i wówczas jest to mieszanka wielokwiatowa.

Miód faceliowy – jak konkretnie powinien być stosowany?

Miód faceliowy dla dzieci, zazwyczaj jest stosowany, jako lepszy, zdrowszy zamiennik cukru. Jeżeli chcemy, możemy go dodawać do różnych napojów, takich jak na przykład herbata, soki, czy też na przykład możemy zamiast cukru, dodać go do ciasta. Nie możemy równocześnie zapominać o tym, że jeżeli miód jest w temperaturze powyżej 40 stopni, to wówczas całkowicie zostaje pozbawiony wszystkich swoich prozdrowotnych właściwości. Dlatego też lepiej dodawać go do napojów chłodnych.

Oczywiście miód ten ma także inne zastosowanie, a mianowicie może on być wykorzystywany w codziennej pielęgnacji. Za jego pomocą możemy zrobić, na przykład peeling. Wówczas trzeba zmieszać go z cukrem trzcinowym oraz oliwą z oliwek. Tak zrobiony peeling kładziemy na delikatnie nawilżone ciało i przez kilka minut wcieramy. Dzięki temu pozbędziemy się obumarłego naskórka i sprawimy, że nasza skóra będzie miękka i bardzo przyjemna w dotyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here