Jak wrócić do formy po urodzeniu dziecka?

0
2210
Jak wrócić do formy po urodzeniu dziecka?

Po okresie ciąży problemem dla młodej mamy może być nie tylko nadwaga, ale również inne zmiany, które zostały spowodowane przez wahania hormonów. W jaki sposób można sobie z tym poradzić i na co warto zwracać uwagę?

Nadprogramowe kilogramy to bardzo częsta przypadłość świeżo upieczonych mam. Im więcej lat ma kobieta, tym trudniej jest zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ wraz z wiekiem spada również metabolizm. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia aktywność oraz nieco zmodyfikowana dieta pozwalają na bezpieczne zrzucenie wagi bez skutków ubocznych. Na początku warto zdecydować się na łagodniejszą aktywność, która nie obciąża organizmu w dużym stopniu. Najbardziej polecanymi ćwiczeniami są pływanie oraz aerobik, w tym aerobik wodny. Warto również zdecydować się na jogę lub gimnastykę – pozwalają one nie tylko łagodnie schudnąć, ale także poprawić jędrność ciała.

Problemem po ciąży mogą być również wypadające włosy. Warto pamiętać, iż jest to proces naturalny, wynikający z obniżenia poziomu hormonów. Po pewnym czasie wszystko wraca do normy sprzed ciąży. Warto w tym okresie wspomóc organizm odpowiednią dietą. Po porodzie mogą pojawić się również problemy z trądzikiem. Można z nimi walczyć poprzez stosowanie kremów do cery trądzikowej, jednak należy uważać, by nie zawierały one niedozwolonych substancji – jest to istotne, w przypadku, gdy młoda mama karmi naturalnie. Warto wykorzystać również ziołowe naturalne toniki, wykonane samodzielnie z ziołowych naparów.

Maluszek rzadko pozwala mamie na spokojny sen. Tymczasem odpoczynek jest w tym przypadku niezbędny, by kobieta mogła czuć się dobrze w ciągu dnia. Młoda mama musi nauczyć się odpoczywać wtedy gdy dziecko śpi. Do tego celu warto zaopatrzyć się w wyciszającą muzykę oraz odpowiednią poduszkę, która ułatwi zasypianie. Powinna być wyprofilowana w taki sposób, by możliwe było właściwe ułożenie kręgosłupa podczas snu. To zapewnia spokojny sen i prawidłowy wypoczynek, co poprawia także samopoczucie podczas całego dnia. Takie działanie jest niezwykle istotne, by czas spędzony z maleństwem był naprawdę szczęśliwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here