Jak wybrać skuteczny środek na wszy i gnidy?

0
1305
Jak wybrać skuteczny środek na wszy i gnidy

Wydawać by się mogło, że wszawica, czyli jedna z chorób pasożytniczych, dawno odeszła już w zapomnienie. Okazuje się jednak, że nadal występuje. Choroba ta może dotknąć praktycznie każdego, niezależnie od poziomu dbania o higienę osobistą. Jakie są objawy wszawicy? I jak sobie z tym poradzić?

Jak rozpoznać objawy wszawicy?

Głównym objawem wszawicy jest uporczywe swędzenie skóry głowy. Wynika ono z obecności toksyn produkowanych przez pasożyty – wszy. Toksyny te wydzielane są podczas wysysania krwi żywiciela. Oprócz swędzenia wystąpić może również zaczerwienienie skóry na linii włosów. Uporczywe drapanie swędzących miejsc może zaś prowadzić do uszkodzenia skóry. To z kolei może przyczynić się również do rozwoju różnego rodzaju bakterii oraz grzybów w zranionych miejscach. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoznanie choroby oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Metody leczenia wszawicy

Do niedawna częstym sposobem na wszy i gnidy we włosach było ich zwyczajne wyczesywanie. Jednak ze względu na to, że jest to dość czasochłonne zajęcie, w dzisiejszych czasach raczej się go już nie praktykuje. Popularne stały się za to inne domowe sposoby na walkę z wszawicą. Polegają one na stosowaniu naturalnych środków na wszy. Są to między innymi: olejki eteryczne, ocet czy też płukanki z rozmarynu lub eukaliptusa.

Niestety, domowe sposoby leczenia wszawicy nie przynoszą szybkich efektów. Zazwyczaj należy je również stosować przez dłuższy czas, a to z kolei wiąże się z ryzykiem przeniesienia pasożytów na inne osoby, na przykład na domowników. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie wybór skutecznego środka na wszy i gnidy.

Jaki środek na wszy i gnidy we włosach najlepiej wybrać?

Wystąpienie objawów wszawicy oraz obecność jaj pasożytów we włosach to sygnał, że należy podjąć natychmiastowe działanie. Na szczęście obecnie mamy dostęp do szerokiego wyboru środków na wszy i gnidy. Jednym z nich jest Parasidose. Czym powinien charakteryzować się skuteczny środek na wszawicę?

Dostępne preparaty występują najczęściej w postaci sprayów lub szamponów. Sposób ich aplikacji jest więc bardzo łatwy oraz szybki. Warto sięgnąć po preparat, który nie zawiera szkodliwych środków biobójczych. Przy wyborze odpowiedniego środka dobrze jest również sprawdzić, czy jest on w pełni bezpieczny również dla małych dzieci oraz kobiet w ciąży.

Preparat należy zastosować wśród wszystkich domowników (ze względu na duże ryzyko przeniesienia pasożytów). Gnidy we włosach to naprawdę poważny problem, którego absolutnie nie należy lekceważyć. Dlatego też wraz z pojawieniem się pierwszych objawów, należy sięgnąć po odpowiedni preparat na wszy. Podczas jego stosowania ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta. Dzięki temu szybko pozbędziemy się pasożytów oraz zapobiegniemy nawrotowi tej nieprzyjemnej przypadłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here