Pierwsza pomoc na problemy z krtanią – kwas hialuronowy na gardło

0
1373
kwas hialuronowy na gardło

Ból gardła to częsty objaw przeziębienia lub grypy. Nie warto go ignorować, gdyż może przerodzić się w poważną infekcję. Firmy farmaceutyczne oferują obecnie bogaty asortyment różnego rodzaju preparatów na gardło. Wiele z nich zawiera między innymi kwas hialuronowy, który wykazuje bardzo korzystne działanie w leczeniu tej dolegliwości. W jaki sposób działa? I dlaczego warto sięgać po preparaty, które go zawierają?

Jakie działanie wykazuje kwas hialuronowy?

Większości z nas kwas hialuronowy kojarzy się prawdopodobnie z zabiegami medycyny estetycznej – i słusznie. Kwas hialuronowy (HA) posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody. Występuje on naturalnie w skórze, która jest dzięki niemu jędrna oraz nawilżona. Jednak wraz z wiekiem jego ilość znacznie maleje. Prowadzi to do powstawania zmarszczek, które są utrapieniem wielu kobiet. Bardzo często więc decydują się one na zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, gdyż jest to procedura nieinwazyjna oraz bardzo skuteczna. Kwas ten stosowany jest również jako element środków do pielęgnacji ciała, na przykład kremów nawilżających.

 Okazuje się jednak, że kwas hialuronowy ma dobroczynne działanie nie tylko skórę. Jest on często składnikiem różnego rodzaju tabletek na gardło. Przykładem może być preparat Cevitt® Gardło. Ten kwas hialuronowy w tabletkach do ssania wykazuje korzystne działanie łagodzące między innymi ból gardła oraz suchość w krtani.

Kwas hialuronowy na problemy z gardłem

Istnieje wiele preparatów na gardło. Warto jednak sięgać po takie środki, które w swym składzie zawierają kwas hialuronowy. Dlaczego? Dzięki obecności tego kwasu na powierzchni gardła tworzy się charakterystyczny kompleks hydrożelowy, który stanowi pewnego rodzaju barierę ochronną. Zapewnia to natychmiastowy efekt ulgi w przypadku podrażnionego gardła czy suchości w krtani.

Ważne jest jak najszybsze odbudowanie powłoki ochronnej, gdyż w przypadku jej przerwania nasz organizm znacznie bardziej narażony jest na szkodliwe działanie bakterii, wirusów oraz innych patogenów. Dlatego też w przypadku wystąpienia bólu gardła, kaszlu czy też uczucia drapania, pieczenia lub suchości w krtani, istotna jest szybka reakcja. Zapobiegnie to rozwojowi poważnej infekcji oraz przywróci komfort mówienia i swobodnego przełykania.

Suchość w krtani jako bardzo uciążliwa dolegliwość

Osoby, których praca polega w dużej mierze na mówieniu, bardzo często skarżą się na występowanie uczucia suchości w krtani. Jest to oczywiście bardzo uciążliwe. Co więc należy zrobić, aby odzyskać komfort mówienia, zwłaszcza przed ważną prezentacją, gdy liczy się szybkie działanie? Najlepiej sięgnąć po tabletki do ssania, które zawierają kwas hialuronowy. Zapewnią one sprawne nawilżenie gardła, a występujący w ich składzie kwas ochroni gardło przed niekorzystnym działaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Szybkie działanie to natychmiastowa ulga dla Twojego gardła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here