Działanie herbatek dla niemowląt

0
2937

Herbatki dla niemowląt mogą brzmieć dość abstrakcyjnie. Z reguły niemowlęta piją wodę, ponieważ jest ona najzdrowsza i najbardziej naturalna dla dziecięcego brzuszka. Jednak pediatrzy i specjaliści od dziecięcych diet zauważają, że po 4 miesiącu życia nasze pociechy mogą pić także inne rzeczy. Producenci produktów dla najmłodszych opracowali zatem innowację, którą jest herbatka dla niemowląt. Jak ona działa i co znajduje się w jej składzie?

Dlaczego warto podawać dziecku specjalne herbatki?

Herbata, którą pijamy do śniadania czy w ciągu dnia posiada dużą ilość teiny, która jest absolutnie niewskazana w diecie dziecka. Dlatego podawanie do picia „dorosłej” herbaty jest zabronione. Specjalnie opracowane napoje dla dzieci to w większości herbatki ziołowe oraz owocowe. Ich głównym zadaniem jest uzupełnianie płynów w organizmie, jednak nie tylko. Herbatki te stanowią spore źródło witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania niemowlęcia. Ponadto jest to także element poznawania nowych smaków i zapachów, a więc może stanowić element rozszerzania diety dziecka. Należy pamiętać jednak, że po 4 miesiącu życia najbardziej odpowiednie będą herbatki ziołowe, dopiero później warto pomyśleć o owocowych. Jest to zatem idealny sposób, by zapobiegać odwodnieniu dziecka.

Lecznicza herbatka dla dzieci

Poza walorami smakowymi i odżywczymi, wiele herbatek ma także właściwości lecznicze. Do najpopularniejszej ziołowej herbatki zaliczyć możemy tę na brzuszek. Jest to smaczny, ziołowy napój, który przeznaczony jest dla bobasów po 4 miesiącu życia, które miewają problem z przewodem pokarmowym. Ta herbatka dla dzieci składa się z kopru włoskiego, laktozy, naturalnego cukru mlecznego, anużku, rumianku, kminku oraz olejku z kopru włoskiego. Połączenie naturalnych, ziołowych składników przynosi ulgę na bolący brzuszek i łagodzi niestrawności. Podobne działanie ma m.in. herbatka dla niemowląt koperkowa. Koper włoski w połączeniu z kminkiem bardzo sprawnie rozwiązują problemy z wypróżnianiem i trawieniem. Ma ponadto właściwości przeciwskurczowe, wiatropędne, pomaga podczas wzdęć i przy odbijaniu. Warto ją mieć także na wypadek nudności czy biegunki. Działa moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwbiegunkowo. Tego typu produkt warto mieć w domu zawsze. Pomaga niemowlętom, starszym dzieciom, a nawet dorosłym.

Pamiętać należy, że herbatki nie powinny być przechowywane przez cały dzień w plastikowych butelkach. Jeśli dziecko nie wypije jej od razu, lepiej ją wylać i za jakiś czas zrobić kolejną. Zbyt długie trzymanie jej w butelce może doprowadzić do powstania bakterii i wtedy, zamiast pomagać, napój może dodatkowo zaszkodzić.

Strach przed podaniem dziecku herbatki jest zrozumiały, jedna należy pamiętać, że tak naprawdę ziołowy napój, stworzony wyłącznie z naturalnych składników to prawdziwy skarb, który warto wykorzystywać. Polecamy sprawdzonych producentów i znane marki, dzięki temu będziecie mieli pewność co do jakości danego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here