Najlepsza Klinika Stomatologiczna i Endokrynologiczna

0
1675
Najlepsza Klinika Stomatologiczna i Endokrynologiczna

Ostatnio bardzo trudno jest dostać się do specjalisty, jakim jest endokrynolog. Choroby endokrynologiczne, takie jak na przykład niedoczynność tarczycy są jednak bardzo częste w naszej populacji. To samo dotyczy chorób jamy ustnej i zębów. Próchnica staje się epidemią polskiej, ale i światowej populacji. Dlatego wybierając swoją klinikę, powinniśmy podejść do stanu swojego zdrowie w sposób całościowy i zorganizowany. Klinika Ultimed oferuje nam usługi specjalistów stomatologii oraz endokrynologii w jednym miejscu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić swój cenny czas. Więcej informacji na temat Kliniki Ultimed znajdziemy na stronie internetowej ultimed.com.pl.

Niedoczynność tarczycy – Klinika Ultimed

Zaburzenie polegające na niedoborze hormonów tarczycy staje się coraz częstsze i powszechniejsze, szczególnie u kobiet. Jest to ważny problem dla kobiet pragnących zajść w ciążę, ponieważ nieuregulowany poziom hormonów tarczycy może utrudniać proces zapłodnienia oraz utrzymanie ciąży. Dlatego tak ważna jest kontrola endokrynologiczna i zbadanie poziomu hormonów tarczycy we krwi przed planowaną ciążą.

Choroba Hashimoto

Coraz częstszym problemem jest niedoczynność tarczycy o podłożu autoimmunologicznym, czyli choroba Hashimoto. Od zwykłej niedoczynności odróżnia ją obecność w organizmie swoistych autoprzeciwciał skierowanych przeciwko składowym komórek tarczycy. Mimo rozwoju medycyny, choroba ta często bywa bagatelizowana i nierozpoznana przez lekarzy pierwszego kontaktu. Dlatego, jeśli coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem i nie mamy na to innego, medycznego wyjaśnienia, to w takim wypadku warto zbadać tarczycę i wykonać badania hormonalne nazywane profilem tarczycowym.

Ultrasonografia tarczycy

W Klinice Ultimed pracują specjaliści endokrynolodzy, którzy posiadają kurs usg dający możliwość przeprowadzania badania ultrasonograficznego tarczycy. Daje to większe możliwości diagnostyczne i większą szansę na prawidłową diagnozę, ponieważ badanie ultrasonograficzne jest naprawdę bardzo pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here