Wózki idealne dla dzieci i ich matek – kilka słów o tym, jak je znaleźć

0
1356
Wózki idealne dla dzieci

Wózki dziecięce to podstawowy element wyposażenia każdej przyszłej matki. Często, przygotowanie do narodzin długo wyczekiwanego maleństwa rozpoczyna się od zakupu wózka właśnie. Wbrew pozorom, ma on olbrzymie znaczenie nie tylko w czasie spacerów, ale także podczas podróży środkami transportu zbiorowego, znoszenia i wnoszenia po schodach oraz w wielu innych sytuacjach. Poniżej przyglądamy się ofercie dostępnych wózków z bliska podpowiadając – jakie ich rodzaje znajdziesz w sklepach oraz po który rodzaj wózka warto sięgnąć, by był to zakup udany.

Najważniejsze sprawy w czasie zakupu wózka dziecięcego

Wózki dziecięce są dostępne w rozmaitych modelach, o odmiennym wyglądzie, konstrukcji, sposobie wykorzystania i rozmiarze. Wybierając wózek, warto sięgnąć po taki, który spełni oczekiwania zarówno matki, jak i jej potomstwa. Wózek powinien być więc przede wszystkim dopasowany do Waszego stylu i trybu życia, oczekiwań i zamierzonej częstotliwości spacerowania.

Do najchętniej wybieranych kategorii wózków dziecięcych należą: wózki wielofunkcyjne, wózki głębokie, wózki standardowe spacerowe, wózki dla biegaczy oraz wózki bliźniacze (ewentualnie – dla trojaczków).

Wózki lepszej i gorszej jakości – oraz po czym je rozpoznać

Wózki wielofunkcyjne to pierwsza kategoria produktów, o których opowiemy. Wózki te nazywane są również wózkami 3w1, ze względu na ich modułowość. W typowym wózku wielofunkcyjnym znajdują się aż 3 kluczowe elementy: gondola – spacerówka – fotelik do podróży autem. Wózki takie są wykorzystywane bardzo chętnie w przypadku dzieci do 4 roku życia. Kluczowa w wózkach wielofunkcyjnych jest pełna kompatybilność wszystkich elementów, które można rozłączać lub łączyć wykorzystując odpowiednie zaciski bądź łączniki.

Wózki głębokie to kolejny typ wózków dedykowanych między innymi do spacerów. W wózkach takich znajduje się gondola, stelaż oraz wygodne siedzisko spacerowe. Zazwyczaj, gondola jest elementem przekształconym w siedzisko w bardzo prosty i szybki sposób. W odróżnieniu od wózków 3w1 nie posiadają jedynie fotelika, choć istnieje możliwość jego dokupienia.

Wózki spacerowe standardowe to produkty dedykowane dla nieco starszych dzieci, które potrafią już siedzieć o własnych. W niektórych wózkach spacerowych istnieje możliwość opuszczania siedziska, niekiedy nawet do pozycji zupełnie płaskiej. W ten sposób można zmieniać pozycję maluszka, gwarantując mu wygodę dopasowaną do jego możliwości i rozwoju.

Wózki do zadań specjalnych – czyli wózki biegowe oraz bliźniacze

Wraz z rosnącą popularnością joggingu, wzrasta też zapotrzebowanie na wózki biegowe, czyli wózki dedykowane dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Wózki takie pozwalają połączyć hobby i zamiłowanie do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, z obowiązkami rodzicielskimi. Urządzenia takie są wyposażone w hamulce, posiadają duże koła oraz są dostosowane do wygodnego manewrowania.

Wózki bliźniacze to natomiast rozwiązanie dedykowane dla rodziców bliźniąt. Wyposażone są w osobne siedziska, montowane w różnym układzie. Znajdziesz zarówno wózki z siedziskami  ustawionymi obok siebie, jak i jedno za drugim. Oprócz nich znajdziesz też wózki dedykowane dla rodziców trojaczków, a nawet – dla czworaczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here