Czy półśpiochy niemowlęce są potrzebne w wyprawce dla noworodka i niemowlaka?

0
1655
Czy półśpiochy niemowlęce są potrzebne w wyprawce dla noworodka i niemowlaka

Każda Mama przyzna, że podstawą wyprawki dla noworodka i niemowlaka są bawełniane body niemowlęce, starannie wykończone pajacyki, rajstopki, komplety dresowe, kaftaniki, i skarpetki. W zasadzie, gdyby do tych absolutnie podstawowych ciuszków dla maluszka dodać okrycia wierzchnie, to można by było zamknąć temat wyprawki dla bobasa. A gdzie tu miejsce dla półśpiochów? Czy są przydatne w garderobie dziecięcej? W jakich sytuacjach się sprawdzają? I czy można się bez nich obyć mając w domu małe dziecko? Jeśli jesteście ciekawi, czy dobrze zrobiliście nie kupując półśpiochów podczas kompletowania wyprawki dla swojego synka lub córeczki, to zapraszamy Was do zapoznania się z całą prawdą o półśpiochach.

Czy półśpiochy niemowlęce zastępują śpioszki?

Półśpiochy niemowlęce to następcy śpioszków. Ich nowsza i bardziej praktyczna wersja. To nic innego jak obcięte śpiochy bez doszytego karczku i zapięć na ramionach. Oto powstały wygodne bawełniane spodnie niemowlęce, najczęściej ze wszytymi stopkami z materiału. Śpioszki niemowlęce miały za zadanie maskować wady kaftanika dla noworodka zazwyczaj zakładanego w parze do nich. Zakrywały plecy dziecka, w przypadku, gdy materiał kaftanika podwinął się. Półśpiochy najczęściej maluch zakłada razem z body więc problem odsłoniętych pleców całkowicie znika. Można je nazwać idealnym tradycyjnych zamiennikiem śpioszków dla niemowląt. Wszyte stopki działają jak skarpetki. Mają jednak jedną wadę. Ograniczają czas, przez jaki ubranko jest używane. Rosnący maluch i stoper w postaci materiałowych stopek sprawia, że spodenki obniżają stan i szybciej będziecie musieli kupić większy rozmiar półśpiocha.

Czy półśpiochy niemowlęce zastępują spodnie?

Śpioszki niemowlęce

Półśpiochy niemowlęce to praktycznie są spodnie tylko w wersji cieńszej, bardziej domowej. To praktyczny i wygodny wybór dla malucha do domu, na czas drzemki i snu nocnego. Nie uciskają brzuszka dziecka i mają luźniejszy czyli bardzo wygodny dla malucha krój. Uszyte są z tkanin przyjaznych dla skóry dziecka. Czy półśpioszki zastępują dresy? W pewnych przypadkach na pewno tak. Są świetne jako strój domowy dla niemowlaka. Ale na spacer załóżcie lepiej cieplejsze spodnie dopasowane do pory roku.

Półśpiochy niemowlęce w wyprawce dla noworodka

Body kopertowe dla noworodka nigdy nie występuje samotnie. Do pełnego stroju maluszka brakuje tutaj właśnie półśpiochów. Projektanci mody niemowlęcej najczęściej tworzą komplety niemowlęce składające się z body i półśpiochów. To wręcz wymarzone rozwiązanie dla noworodka w rozmiarze 56 i 62. Body kopertowe rozpina się na bokach ubranka i łatwo w związku z tym jest je założyć dziecku. Półśpiochy z szerokim pasem są wygodne i delikatnie traktują pępek malucha dopóki kikut pępowiny nie odpadnie. Jedynym problemem może być sprawne przewijanie noworodka. Body wystarczy rozpiąć w kroku, ale półśpioszki już takiego rozpięcia nie mają. Można je po prostu zdjąć na czas zmiany pieluszki, ale na pewno trochę wydłuża to cały proces przewijania noworodka.

Body kopertowe dla noworodka

Kupować czy nie kupować?

Jesteśmy zdecydowanie na tak. Kupcie na próbę chociaż jedną sztukę półśpioszków, a zobaczycie jak wygodne jest to ubranko dla dziecka, i dla Was. Wybierajcie ubranka o jak najwyższej zawartości bawełny. Macie do wyboru rozmiary od 56 do 98. Szukajcie półśpiochów w dobrych sklepach internetowych, takich jak SzipSzop.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here