Kiedy warto sięgnąć po żwirek silikonowy dla kota?

0
955
Kiedy warto sięgnąć po żwirek silikonowy dla kota

Żwirek dla kota jest jednym z najważniejszych produktów, który musimy kupić, kiedy decydujemy się na przygarnięcie do domu tego miłego zwierzątka. W naturalnym środowisku koty swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w piasku, dlatego producenci starają się, aby każdy koci żwirek miał podobną charakterystykę i zachęcał naszego podopiecznego do użytkowania kuwety. Dlaczego zatem warto wybrać akurat żwirek silikonowy?

Charakterystyka żwirku silikonowego

Silikonowe podłoże dla kota to jedno z najczęściej wybieranych przez właścicieli. Jest w pełni bezpieczne, nietoksyczne i niepowodujące alergii, dlatego może być swobodnie wykorzystywane praktycznie w każdej kuwecie.

Nowoczesne żwirki silikonowe w dobrej cenie są też biodegradowalne, co zapewnia ochronę naszej planecie. Dzięki tej właściwości nawet osoby, które preferują ekologiczne rozwiązania, mogą bez problemu sięgnąć po silikonowe podłoża do kuwet.

Jak działa żwirek silikonowy?

Istnieje wiele rodzajów żwirków silikonowych, w tym zbrylające i niezbrylające. Wielu właścicieli preferuje to pierwsze rozwiązanie, ponieważ charakteryzuje się ono bardzo wysoką wydajnością oraz ułatwia usuwanie odchodów z kuwety. Żwirki silikonowe o zbrylającym charakterze po zetknięciu z wilgocią formują niewielkie, zwarte kulki. Dzięki temu można je szybko usunąć za pomocą klasycznej łopatki. Kiedy już ubędzie spora część żwirku, wystarczy go uzupełnić tak, aby jego ilość odpowiadała kotu.

Takie wykorzystanie żwirku silikonowego sprawia, że starcza on na bardzo długi okres – całkowitą jego wymianę należy przeprowadzić dopiero po 30 dniach. Kupno dużej torby wiąże się z tym, że cała paczka może wystarczyć nawet na 3 miesiące.

Higiena na najwyższym poziomie

Po żwirki silikonowe warto sięgnąć przede wszystkim wówczas, kiedy zależy nam na najwyższym poziomie higieny. Ze względu na swoje właściwości chłonne, doskonale wiążą wilgoć i zapachy, co sprawia, że w całym domu utrzymuje się świeża woń. Nawet osoby z najbardziej wrażliwym zmysłem węchu docenią to rozwiązanie, które uchroni je przed przykrym zapachem.

Warto także zauważyć, że nowoczesne rozwiązania, jakie zostały wykorzystane przy tworzeniu żwirku silikonowego, zapewniają jego przyjemną dla kocich łapek strukturę. Dzięki drobnym kuleczkom koty nie mają problemu z poruszaniem się po takim podłożu i chętnie wykorzystują je do zaspokojenia swoich potrzeb, podobnie jak piasek w naturalnym środowisku. Co więcej, niewielki rozmiar granulek gwarantuje, że żwirek silikonowy nie przyczepia się do łapek i sierści, dzięki czemu nie jest roznoszony po całym domu. Sprawdza się zarówno w przypadku krótko- jak i długowłosych ras. Jednocześnie granulki są tak przygotowane, aby żwirek nie pylił podczas użytkowania i wymiany.

Ostatnią zaletą żwirku silikonowego jest brak jakiegokolwiek zapachu. Dzięki temu koty nie są odstraszane chemiczną wonią i nie mają problemu z korzystaniem z kuwety. Jest to duża zaleta zwłaszcza dla osób, które posiadają koty niechętnie podchodzące do zapachowego podłoża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here