Tapetowanie pokoju dziecięcego

0
1469

Tapetowanie pokoju dziecka nie wymaga dużego doświadczenia oraz specjalnych umiejętności. Najważniejsze to podzielić tapetowanie na dwa etapy.

Pierwszy etap to odpowiednie przygotowanie ściany do tego, żeby można było położyć tapetę. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ źle przygotowane podłoże będzie powodowało, że tapeta może się odklejać. Żeby tapeta dobrze się trzymała powierzchnia musi być gładka i odpowiednio wyczyszczona. Nie powinien znajdować się na niej tłuszcz ani pył, ponieważ utrudnia to sprawne przyklejanie warstw tapety.

Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze pomalowanie ściany na biały kolor, żeby nic się nie przebijało przez tapetę. Jest to kluczowe zwłaszcza przy zastosowaniu cienkich, prześwitujących tapet.

Fachowiec do tapetowania ścian zrobi profesjonalnie robotę, ale jednocześnie weźmie za to pieniądze. Dlatego dobrym pomysłem jest nauczenie się samemu tej sztuki, ponieważ w ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić sporo środków. Najważniejszym błędem jest bagatelizowanie nierówności, które znajdują się na stronie. Ludzie myślą, że tapeta jest w stanie ukryć takie mankamenty i nic nie będzie widać. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ tapeta może lekko przykryć nierówności, ale nie jest w stanie ich wyeliminować. Dlatego przed rozpoczęciem tapetowania bardzo ważne jest odpowiednie szpachlowanie oraz pozbycie się wszelkich rys.

Najwięcej na rynku jest tapet dekoracyjnych, które wymagają szczególnie dobrze przygotowanej ściany. Tapety mają zazwyczaj grubości liczone w milimetrach, dlatego nie są one w stanie zakryć dziur w ścianie oraz wystających krawędzi. Cennik tapetowania ścian nie jest sztywny, ponieważ wszystko zależy od pakietu usług na jaki się zdecydujemy. Wszystko zaczyna się od mycia ścian i sufitów. Cena za podstawowe mycie ścian waha się od 9 do 10 złotych za metr kwadratowy.

Następnym krokiem jest usunięcie starej farby, która zalega na ścianach. Ta usługa jest już tańsza i kosztuje około 7 złotych za metr kwadratowy. Jeżeli nie potrafimy tapetować ścian to dobrym pomysłem jest wcześniejsze przygotowanie podłoża i umycie powierzchni. W ten sposób będziemy w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Tapetowanie pokoju dziecka nie obędzie się bez gruntowania ścian. Ściany, które były świeżo szpachlowane koniecznie wymagają gruntowania, ponieważ inaczej tapeta będzie się słabo trzymać. Nie należy jednak nakładać grubych warstw, ponieważ możemy otrzymać efekt odwrotny do tego, który sobie zaplanowaliśmy. Jeżeli tapetujemy pokój dziecka to możemy skorzystać z gotowych wzorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here