Szybsze dojście do siebie po chorobie lub zabiegu

0
1780
Szybsze dojście do siebie po chorobie lub zabiegu

W ciągu życia zdarzają się momenty, kiedy wszystko musi na jakiś czas przystopować. Choroby oraz zabiegi w szpitalu nie są czymś pożądanym tylko koniecznym. Po wszystkim następuje czas rehabilitacji i stopniowego powrotu do formy. W tym czasie ważnym jest odpowiednio się odżywiać i dostarczać ciału możliwie, jak najwięcej składników odżywczych. Co jednak zrobić, kiedy apetytu brak lub jedzenie większych ilości jest zwyczajnie niemożliwe?

Zarówno dzieci, jak i dorośli

Różne ciężkie przeżycia nie są zależne od wieku. Obecnie dzieci tak samo jak dorośli coraz częściej przechodzą skomplikowane operacje oraz borykają się z różnorodnymi schorzeniami. Rozwijający się organizm ma szansę szybciej dojść do siebie po najechaniu na specyficzny „próg zwalniający” w życiu. Jednak bez wsparcia ciało samo sobie nie poradzi. Dopasowanie diety na początku często bywa niemożliwe, głowę zaprzątają inne priorytety oraz próby dostosowania się do nowej sytuacji. Będąc w szpitalu często dostaje się łatwo przyswajalne produkty na wzmocnienie. Są one używane głównie w sytuacjach, gdy istnieje ryzyko niedożywienia oraz znacznych niedoborów substancji odżywczych w organizmie (nie wszystko da się załatwić kroplówką). Produkty do rozrabiania oraz już gotowe do picia pozwalają na jakiś czas zastąpić pełną dietę i dostarczyć ciału wszystkiego, co potrzebne do szybszego wyzdrowienia. W przypadku młodych osób organizm potrzebuje więcej – ciągle się rozwija i rośnie. Zabezpieczenie zarówno młodego, jak i dorosłego pacjenta w szpitalu leży po stronie placówki medycznej, jednak po wypisaniu do domu sprawy żywieniowe trzeba wziąć we własne ręce.

Produkty, na które warto zwrócić uwagę

Na rynku produktów medycznych istnieje wiele opcji do wyboru dla pacjentów z ryzykiem niedożywienia oraz tych, którzy potrzebują szybkiego energetycznego wsparcia. Jednym z częściej wybieranych produktów jest Fresubin. Fresubin występuje zarówno w postaci proszku do samodzielnego rozrabiania oraz gotowych napojów o różnorodnych smakach. Jedna porcja zapewnia solidną dawkę białka oraz niezbędnych kalorii dla osłabionego organizmu. Smakowe napoje Fresubin są doskonałym dodatkiem żywieniowym dla dzieci – jest to produkt medyczny, który smakuje maluchom, dzięki temu zadbanie o prawidłowe żywienie dzieci przez rodziców jest znacznie łatwiejsze. Fresubin to nieduży wydatek, który jest w stanie oszczędzić wielu problemów oraz znacznie przyśpieszyć rehabilitację zarówno młodego, jak i starszego pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here