Słodkie dodatki do dziecięcego pokoju

0
2413

Wykończenie pokoju najmłodszego członka rodziny to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Kupić byle czego nie można. Dziecko musi być otoczone przedmiotami, które zarówno rozszerzają jego wyobraźnię, pomagają się rozwijać oraz łączą zabawę z „użytkowym” aspektem.

Czy można coś takiego znaleźć?

Tak, jednak trzeba poszukać. Większość zabawek edukacyjnych jest zwykłymi zabawkami. Owszem stymulują one rozwój małego człowieka, jednak zaliczają się do kategorii produktów, z którą po jakimś czasie dziecko ma coraz większą styczność. Efekt jest taki, że maluch szybko wie czego się spodziewać, trudno go zaskoczyć, a kupiona droga zabawka szybko traci swój urok – ląduje na półce i powoli pokrywa się kurzem. Dziecko trzeba zaskoczyć upominkiem czy dodatkiem do pokoju. Maluchy mają określone preferencje, w których wpasowanie się bywa dla rodzica trudne. Z kolei przymuszenie dziecka do polubienia nowego nabytku z samego faktu, że wydało się na niego dość sporo zwyczajnie mija się z celem. Do problemu zakupów trzeba podejść strategicznie i rozważyć więcej zmiennych niż tylko nagły ubytek w portfelu.

Co brać pod uwagę kupując prezent dla dziecka

Cena, chociaż ważna nie jest głównym argumentem, który należy brać pod uwagę podczas zakupów. To czy nabytek będzie pozytywnie wpływał na dziecko jest punktem wyjścia. Następnie czy będzie on w stanie zaciekawić dziecko przez dłużej niż kilka dni – wielu rodziców zapomina, że uwagę malucha strasznie trudno jest skoncentrować na dłużej. Dobrym pomysłem jest inwestowanie w upominki, które sprawdzają się „na wielu polach”. Dobrym tego przykładem jest poduszka Minky  – jest to nie tyle poduszka, co również przytulanka oraz pluszak. W rezultacie tego rodzaju zakup spełnia kilka ról i towarzyszy dziecku w różnych codziennych sytuacjach. Dzięki temu taki produkt, ma szanse na stanie się główną zabawką malucha. Na co to pozwala? Między innymi na poczynienie (niejednokrotnie) sporych oszczędności w wydatkach. Oczywiście nie chodzi o to by kupować tylko rzeczy niezbędne i ograniczać dziecku dostęp do drobnych radości płynących z nowej zabawki. Jednak obsypywanie malucha drogimi gadżetami oraz zabawkami z dużą częstotliwością skończy się powstaniem stosów zalegających zabawek w dziecięcym pokoju oraz zauważalną dziurą w portfelu.

Kupować należy z głową poduszka Minky to pojedynczy przykład dodatku, który jest w stanie wpasować się w oczekiwania praktycznie każdego dziecka oraz dopasować się do przyjętego stylu wykończeniowego. Ten ostatni element również jest ważny – głównie podczas remontów. Rodzicom zależy na utrzymaniu domu lub mieszkania w jednej aranżacyjnej tonacji, a dziecięcy bałagan temu procesowi nie bardzo pomaga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here