Pokój ucznia – jakie oświetlenie wybrać?

0
1975
Pokój ucznia – jakie oświetlenie wybrać

Na efektywną naukę składa się wiele czynników. Oprócz odpowiedniego biurka i wygodnego krzesła niezwykle ważne jest oświetlenie. Brak właściwego światła w trakcie nauki może niekorzystnie wpływać na koncentrację, a co za tym idzie przełożyć się na słabsze wyniki. Zapraszamy do krótkiego poradnika, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju ucznia.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając oświetlenie do pokoju dziecka, trzeba kierować się nieco innymi kwestiami niż w przypadku sypialni i salonu. Pokój stanowi zazwyczaj zarówno miejsce zabaw i odpoczynku, jak i nauki, dlatego dobrze jest postawić na kilka rodzajów oświetlenia. Centralną lampę warto uzupełnić o lampy biurkowe (https://www.bricomarche.pl/oswietlenie/oswietlenie-wewnetrzne), które pomogą zapewnić komfort w trakcie nauki. Jest to o tyle ważne, że zbyt długie nadwyrężanie wzroku w młodym wieku, może w przyszłości skutkować poważnymi problemami ze wzrokiem.

Kupując lampy biurkowe do pokoju dziecka, dobrze jest pamiętać, że najkorzystniejsze jest światło, które pada centralnie z góry lub jest umiejscowione po przeciwnej stronie niż ta, która jest dominującą u dziecka, eliminując tym samym powstawanie cieni. Żarówka nie może być zbyt mocna, aby nie oślepiać i nie męczyć wzroku. Optymalnie, gdy barwa światła będzie biała, gdyż polepsza to zdolność skupienia i koncentracji.

Lampy idealne do dziecięcego pokoju

Jeden rodzaj oświetlenia to stanowczo za mało, aby zapewnić dzieciom odpowiednie doświetlenie pokoju. Lampy wiszące powinny być uzupełnione o dokładniejsze, zapewniające precyzyjne doświetlenie lampy biurkowe, mające zapewnić komfortowe warunki podczas rysowania, czy nauki. Przestrzeń roboczą warto uzupełnić o takie propozycje, którymi można łatwo manipulować i bez trudu zmieniać ich położenie. Doskonałym przykładem jest lampka biurkowa Flex, który stanowi połączenie nowoczesnego designu z funkcjonalnością, dlatego z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego nastolatka.

Ciekawą opcją, którą pokochają nastolatkowie, są lampy biurkowe na klipsie, takie jak lampka Nico. Nie dość, że zachwycają nowoczesnym uchwytem, to dodatkowo są niezwykle praktyczne i – co więcej – można je z łatwością przyczepić do różnych powierzchni. Alternatywę mogą stanowić zachwycające swoim kształtem modele Split, które nie tylko pomogą w doświetleniu przestrzeni, ale również staną się nietuzinkowymi gadżetami zdobiącymi wnętrze.

Idealna lampa dla dziecka to taka, która gwarantuje mu komfort i do tego świetnie wygląda. Wybierając oświetlenie, warto mieć to na uwadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here