Gdzie wybrać się na ferie z dziećmi? Sielskie i spokojne miejsca idealne na ferie z rodziną

0
1274
ferie z rodziną

Czy planujesz spędzić rodzinne ferie, a Twoje dzieci już wyczekują dwóch tygodni zimowego wypoczynku? Jeśli poszukujesz pomysłów na najlepsze lokalizacje do relaksu podczas ferii, zapoznaj się z propozycjami od Noclegowo.pl. Sprawdź, gdzie znajdziesz najpiękniejsze widoki i moc atrakcji dla dzieci.

Ferie to czas wypoczynku i cieszenia się urokami zimy. Często jednak znaczna część kraju nie obfituje w śnieżnobiałe połacie śniegu, które umożliwiałyby zimowe szaleństwo. W poszukiwaniu białego puchu i iście zimowych aktywności, wiele rodzin decyduje się na wyjazd w góry. Które polskie pasma oferują najlepsze warunki do wypoczynku z dziećmi? Gdzie Twoja rodzina wypocznie najlepiej? Sprawdź, jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy.

Góry Orlickie – Zieleniec, Duszniki-Zdrój.

Szusuj na największej stacji narciarskiej w Polsce i odwiedź intrygujące Muzeum Papiernictwa. 

Jeśli poszukujesz kameralnego miejsca, ciszy i spokoju, możesz zdecydować się na pasmo Gór Orlickich wraz z noclegiem w narciarskim Zieleńcu, bądź wybrać uzdrowiskową miejscowość Duszniki-Zdrój. Jeśli Twoja rodzina przepada za narciarstwem, w Zieleńcu znajdziecie prawdziwą gratkę dla fanów zimowego szaleństwa – największą w Polsce stację narciarską Ski Arena. Znajdziesz tu aż około 30 różnych wyciągów. Można korzystać z wyciągów krzesełkowych, orczykowych, talerzykowych, wyciągów dla dzieci typu baby lift, wyciągu do snowtubingu, snowparków, wypożyczalni sprzętu, a także przedszkola narciarskiego i szkółek. Tak bogata i rozbudowana oferta zdecydowanie zachęca do sprawdzenia tej nowoczesnej stacji. Szeroki przekrój stoków i wyciągów zapewni świetnie spędzony czas na powietrzu całej rodzinie. W Zieleńcu macie do dyspozycji 22 km tras o różnym stopniu trudności. Dużą zaletą miejscowości jest również specyficzny mikroklimat, który pozwala na utrzymywanie się śniegu od listopada do marca. Czyste, nieskażone pędem miasta powietrze Zieleńca także wzbogaci odporność Twojego dziecka o pokłady hartu ducha. W Dusznikach-Zdroju na dzieci i dorosłych czeka niebanalna atrakcja – Muzeum Papiernictwa, które swoją interaktywną formą zaskoczyło niejednego odwiedzającego. Zaczerpniesz w nim informacji o historii papieru, czy banknotów. Kluczową atrakcją są natomiast warsztaty czerpania papieru, gdzie można samodzielnie wytworzyć kartki papieru.

Góry Izerskie – Świeradów-Zdrój

Spróbuj narciarstwa biegowego i uzdrowiskowych kąpieli.

Góry Izerskie to kolejna propozycja dla rodzin preferujących nieco bardziej kameralne pasma górskie, zapewniające spokojny wypoczynek. Wzgórza Gór Izerskich to wprost idealne miejsce do narciarstwa biegowego, więc okolicę możesz zwiedzać także z perspektywy nart, szusując po okolicznych lasach z rodziną. Ciesząc się malowniczymi obszarami Gór Izerskich, możesz zatrzymać się w Świeradowie Zdroju. Ta uzdrowiskowa miejscowość z wieloletnią tradycją zapewni Ci relaks w basenach termalnych z widokiem na góry, wiele miejsc na klimatyczne spacery, podziwianie egzotycznej roślinności i wiele innych. Możesz odwiedzić Dom Zdrojowy wraz z  otaczającym go Parkiem Zdrojowym. Znajduje się tu między innymi 80-metrowa modrzewiowa Hala Spacerowa. Te miejsca sprawiają, że o urokliwe spacery z rodziną, okraszone zimową szatą nie będzie trudno. Stawiając na zimowe aktywności, warto odwiedzić Stóg Izerski, gdzie oprócz urokliwego schroniska na szycie z oszałamiającymi widokami na panoramę miasta znajdziesz także tory saneczkowe, sześć wyciągów narciarskich, całoroczną kolej gondolową w ośrodku narciarskim SKI & SUN. Wraz z dziećmi możesz wybrać się także do Czarciego Młyna, gdzie całą rodziną możecie wypiekać pieczywo według tradycyjnej receptury.

Beskid Żywiecki – Zwardoń, Korbielów

Jeśli masz ochotę na połączenie ferii w polskich górach z eksplorowaniem zagranicznych pasm, możesz postawić na Zwardoń, usytuowany przy słowackiej granicy. Miasteczko cechuje unikalny śnieżny mikroklimat, a łagodne stoki sprawdzą się na narciarskie treningi dzieci. Znajdziesz tu stacje Duży i Mały Rachowiec z niewielkimi kolejkami na stoki. Dodatkowo, łagodne masywy Beskidu Żywieckiego i przełęcze górskie wokół Zwardonia to wspaniałe tereny do nordic walkingu, biegówek i zwykłych spacerów. Wraz z rodziną możesz wybrać się również do rezerwatu przyrody Butorza w dolinie Roztoki na północno-wschodnich stokach Rachowca, gdzie występuje ponad 100-letni drzewostan świerkowy. Spacer w otoczeniu ośnieżonych świerków z pewnością dostarczy bajkowych widoków i wiele frajdy podczas zabawy na śniegu. Atrakcją, która może skraść serca Twoich dzieci będzie także kulig. To niezawodny sposób na efektowne spędzanie czasu w ośnieżonych zimowych kurortach. Starsi mogą wybrać się także na jazdę skuterem, czy paintball. Przyjemne spędzanie czasu w Beskidzie Żywieckim odnajdziesz także w Korbielowie, gdzie oprócz stoków narciarskich, można cieszyć się stadninami koni huculskich.

Wybierz jedną z górskich destynacji i ciesz się rodzinnymi feriami w urokliwym otoczeniu z masą atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here