Pierwszy miesiąc karmienia dziecka

0
1762

Karmienie pierwszego dziecka może sprawić niemałe trudności. Młode mamy często zadają sobie pytania, na które my postaramy się odpowiedzieć.

Po pierwszym miesiącu karmienia piersią dziecka laktacja powinna się ustabilizować. Do tego czasu wiele kobiet może odczuwać pewien dyskomfort związany z tą czynnością. Aby tego uniknąć warto już na samym początku zaopatrzyć się w specjalną odzież do karmienia piersią, która jest dostępna w sklepie internetowym Koszulove. To właśnie tam znajdziemy szeroki wybór ubrań dla każdej matki.

Jak często powinno się karmić dziecko?

Żołądek malutkiego dziecka rozwija się w zastraszającym tempie. Właśnie dlatego warto karmić niemowlaka według jego potrzeb. To pozwala mu na jeszcze szybszy rozwój i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Rób wszystko, aby nie przeszkadzać swojemu dziecku w procesie jedzenia. Niech ssie pierś tak długo, jak potrzebuje.

Dlaczego dziecko cały czas chce jeść?

Dla wielu kobiet pierwszy miesiąc karmienia piersią jest najtrudniejszy. To właśnie wtedy część dzieci jest głodnych co chwilę, a trzeba je karmić nawet co czterdzieści pięć minut. Nie stwierdzaj od razu, że produkujesz zbyt małe ilości mleka. Niekoniecznie musi tak być. Twoja laktacja musi się w odpowiedni sposób rozwinąć, a będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy niemowlak będzie ssał pierś regularnie. Jeśli jesteś tym zmęczona, możesz ułatwić sam proces kupując odpowiednie ubrania do karmienia piersią. Będąc odpowiednio przygotowana będzie Ci znacznie łatwiej nad wszystkim zapanować.  

Czy powinno się sporządzić plan karmienia dziecka?

Po porodzie Twoje życie diametralnie się zmieni. Jeśli jesteś osobą lubiącą tworzyć plany – zapomnij o wszelkich harmonogramach. Przy takim maleństwie jest to wręcz niemożliwe. Usystematyzowanie karmienia w wielu przypadkach się po prostu nie sprawdza. Noworodkowi nie da się narzucić specjalnego rygoru. Najlepiej będzie, jeśli pozwolisz rozwijać się sytuacji naturalnie. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało regularny dostęp do jedzenia, zawsze wtedy, kiedy będzie miało na to ochotę. Jest to najlepszy sposób na to, aby sprawić, że będzie się dobrze rozwijać, a przede wszystkim ominą go wszelkie choroby. Istotne jest to, że wraz z Twoim pokarmem przekazujesz swojemu potomstwu cenną odporność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here