Okna przesuwne

0
1923
Okna przesuwne

Okna przesuwne są nowoczesnym rozwiązaniem dla każdego modnego wnętrza. Czym się wyróżniają?

Duże okna przesuwne

Duże okna przesuwne wyznaczają całkiem nowe trendy. Nadają ciekawego charakteru wnętrzu i zapewniają komfort użytkowania każdego dnia. Ponadto, zatarta zostaje granica przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, co wpływa na elegancki design. Mieszkanie jest bardziej przestronne i ukazuje piękno przyrody.

Czy warto?

Przesuwne okna doskonale sprawdzą się nawet w mniejszych pomieszczeniach. Skrzydła okna mogą mieć niestandardową szerokość i wysokość. To praktyczne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Okno bardzo dobrze oświetla pomieszczenie. Istnieje możliwość przeszklenia całej ściany, lub tylko jej części, co świetnie powiększy wnętrze. Warto rozważyć taką opcję, gdyż zapewni płynne połączenie domu z tarasem lub balkonem. Okna przesuwne dają poczucie lekkości i nowoczesności. Dodatkowym atutem jest fakt, że można dowolnie rozstawić meble wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz, ponieważ okna nie otwierają się, tym samym nie zabierając miejsca.

Systemy przesuwne

Warto zauważyć, że systemy przesuwne cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza na balkonie i tarasie. Przeszklona konstrukcja ma wiele zalet i wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi. Przepuszcza promienie słoneczne, optycznie powiększając pokój i go oświetlając. Aby zachować prywatność, okna można zasłonić żaluzjami, czy też kotarami. Jakie zalety mają takie systemy? Przede wszystkim odznaczają się funkcjonalnością, trwałością, nowoczesnym wyglądem i właściwościami termoizolacyjnymi. Jeśli pragniemy podnieść poziom bezpieczeństwa w domu, możemy wybrać klamkę obustronną wraz z kluczem – okno możemy w dowolnym momencie zamknąć na klucz.Wygodę zapewni także niski próg (w przypadku okien balkonowych), zapobiegający przed uderzeniem, potknięciem i urazami.

Okna przesuwne zapewnią bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. Cechują się wytrzymałością, dlatego taka konstrukcja przetrwa nawet długie lata. Rzadko dochodzi do awarii i innych uszkodzeń, co przemawia na korzyść takiego rozwiązania. Ponadto, okno przesuwne pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia; kuchni, pokoju, salonu… Wybór należy do klienta i musi być dostosowany do jego oczekiwań. Okna tego typu są coraz chętniej wybierane przez wielu nabywców, co świadczy o dobrej jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here