Obiady w przedszkolu – czy catering to zdrowy wybór?

0
2790

Zdrowe żywienie jest bardzo ważne u dzieci – dzięki zbilansowanym posiłkom maluchy mogą prawidłowo się rozwijać. W związku z tym wielu rodziców staje przed dylematem – jakie żywienie dla dziecka będzie najlepsze w przedszkolu. Czy coraz popularniejszy catering to naprawdę dobry wybór?

Catering często nie kojarzy nam się zbyt dobrze – zwykle myślimy wtedy o jedzeniu, które jest niezbyt zdrowe, zimne, przygotowywane z niższej jakości składników. W związku z tym przy doborze odpowiedniego przedszkola dla dziecka często pojawia się wątpliwość, czy warto zdecydować się na takie, które nie dysponuje własną stołówką, ale zamawia catering.

Dzisiaj coraz mniej przedszkoli posiada własne stołówki – wynika to przede wszystkim z faktu, że utrzymanie stołówki jest dość kosztowne i tylko niektóre placówki dysponują środkami pieniężnymi na jej prowadzenie. Oczywiście, oznacza to również, że posiłki dla dzieci mogą być wtedy jeszcze droższe, a to z kolei może nie podobać się rodzicom – wielu z nich woli wtedy zdecydować się na takie przedszkole, które oferuje niższe ceny żywienia.

Jednak musimy wskazać, że catering w przedszkolu wcale nie oznacza, że dzieci będą dostawały posiłki niższej jakości. Wprost przeciwnie! Obiady w przedszkolu w Warszawie oferują firmy cateringowe zajmujące się żywieniem najmłodszych. Zatrudniają wykwalifikowanych dietetyków, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie i dzięki temu mogą zapewnić dostęp do tak dobrych posiłków – odpowiednio zbilansowanych, przygotowywanych z różnych składników dla największej rozmaitości, dostarczanych jako świeże i ciepłe.

W firmach cateringowych można również zamawiać posiłki dla dzieci mających specjalne potrzeby żywieniowe, na przykład alergie pokarmowe. Podsumowując, catering wcale nie jest złym wyborem dla przedszkolaka. Wysokiej jakości catering dla dzieci jest często znacznie lepszym rozwiązaniem niż posiłki ze stołówki. Co więcej, wcale nie oznacza zbyt dużych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here