Mobilny sprzęt kosmetyczny, czyli jak poszerzyć zakres usług gabinetu

0
1525

Kompaktowe sprzęty kosmetyczne sprawdzają się nie tylko w gabinetach mobilnych, ale także stacjonarnych. Ich zaletą jest łatwość transportu, ale nowoczesne urządzenia mobilne w żadnej mierze nie ustępują profesjonalnym sprzętom.

Mobilna kosmetyczka

Możliwość dojazdu do klienta jest usługą ekskluzywną. Fakt, że można zamówić wizytę u siebie w domu, nie zawsze podyktowany jest wyłącznie brakiem czasu. Bywa i tak, że młode mamy czy inne osoby z różnych względów są uziemione w domu i nie mają możliwości udania się do salonu kosmetycznego. Wówczas wizyta mobilnej kosmetyczki może okazać się zbawienna. Jakiego rodzaju zabiegi można wykonywać w domu klienta i jakie wybrać urządzenia?

Kosmetyka twarzy – od czego zacząć?

Jeśli usługa mobilnej kosmetyczki jest usługą dodatkową w ramach działalności stacjonarnego salonu, to obowiązują te same wymogi określone przez sanepid. Co prawda trudno będzie sanepidowi ocenić bieżącą pracę mobilnej kosmetyczki, ale należy dołożyć wszelkich starań, by sprzęt, jakim posługuje się specjalista, był atestowany, a wszystkie narzędzia podlegały dezynfekcji. Jednorazowe rękawiczki, pilniki i odpowiednio przygotowany sprzęt to podstawa w pracy w domu klienta.

Jakie zabiegi u kosmetyczki mobilnej?

Lista zabiegów, jakie może wykonywać mobilna kosmetyczka, jest długa, ale koncentrując się wyłącznie na zabiegach na twarz, należy zacząć od kawitacji. Nowoczesny sprzęt kosmetyczny do tego rodzaju zabiegów jest niewielki i stosunkowo niedrogi, więc można się w niego wyposażyć już na początku działalności w terenie. Co więcej, inwestując w urządzenie do kawitacji, ma się pewność, że będzie można stosować je przez cały rok. Warto wybierać urządzenia takie jak Labelle L6, które posiadają dodatkowo funkcję sonoforezy i światła czerwonego, co wymiernie wpływa na regenerację skóry.

Wśród podstawowych urządzeń wielofunkcyjnych wymienić należy też te, dzięki którym wykonać można peeling diamentowy, masaż próżniowy i chromoterapię LED. Efekt tych trzech zabiegów to nie tylko oczyszczona, ale i odpowiednio dotleniona skóra. Takie urządzenie wielofunkcyjne mieści się w specjalnie zaprojektowanej walizce i pozwala na wykonywanie zabiegów polepszających jędrność skóry, spłycających zmarszczki i oczyszczających. 

Dla kosmetyczek, które chcą poszerzyć zakres usług, dedykowane są urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. Sprzęty sprawdzonych marek jak Dr Dermic to metoda na szybkie, bezpieczne i higieniczne zabiegi w domu klienta. Do tego typu terapii nie trzeba zwykle przekonywać stałych klientów salonów kosmetycznych, bo ich efekt jest widoczny i trwały. Dzięki urządzeniu mobilnemu także w domu klienta można aktywnie stymulować wytwarzanie kolagenu i elastyny poprzez zastosowanie odpowiedniej głębokości równomiernych nakłuć.

Warto inwestować w nowoczesne urządzenia mobilne, bo znacznie poszerza to możliwości salonu kosmetycznego i umożliwia korzystanie z jego usług także w święta oraz przy maksymalnym dostosowaniu terminów do potrzeb klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here