Meble dla dzieci w stylu skandynawskim – piękny i praktyczny pokój dziecięcy

0
4829
Meble dla dzieci w stylu skandynawskim – piękny i praktyczny pokój dziecięcy

Szukacie sprawdzonego przepisu na nie tylko piękny, ale i praktyczny pokój dla dziecka? Ponadczasowy styl scandi ma zatem spore szanse okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Sprawdźcie, jakich elementów wystroju nie powinno zabraknąć w skandynawskim pokoju dziecięcym.

Mały pokój dla dziecka? Styl skandynawski będzie idealny!

Pokoje dziecięce na ogół nie są zbyt duże. Niezależnie jednak od posiadanego metrażu, muszą spełniać aż kilka różnych ról i zastosowań. Pokój dla dziecka to nie tylko sypialnia, ale i plac zabaw, a z czasem również miejsce do nauki. Jak pomieścić to wszystko na zaledwie kilkumetrowej powierzchni? Czasem trzeba się nieźle nagłówkować, przede wszystkim należałoby jednak postawić na funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą możliwie najbardziej efektywnie zagospodarować przestrzeń.

Tak się szczęśliwie składa, że to jedna z charakterystycznych cech pokoi dla dzieci w stylu skandynawskim. To właśnie dzięki prostocie i funkcjonalności ten styl zyskał sobie aż taką rzeszę miłośników na całym świecie. Duże znaczenie ma tutaj również kolorystyka. Ta stylistyka niezwykle chętnie sięga po różne odcienie bieli i szarości, tak samo jak i po całą paletę delikatnych pasteli. To jak najbardziej wskazane rozwiązania w przypadku małych pomieszczeń, zwłaszcza tych, które w dodatku są również słabo oświetlone. Za sprawą tych jasnych kolorów nie tylko nieco powiększymy wizualnie przestrzeń, ale i skutecznie rozjaśnimy, tym samym dodając wnętrzu lekkości.

Meble dla dzieci drewniane – pokój dziecięcy na lata

Scandi to także styl znany ze swego zamiłowania do naturalnych materiałów. Ogromną popularnością cieszy się tutaj zwłaszcza przytulne drewno – to zdecydowanie najczęstszy materiał, z którego wykonane są meble dla dzieci w stylu skandynawskim. Pamiętajcie jednak, aby sięgać wyłącznie po stosunkowo jasne odcienie drewna – ciemny orzech, mahoń czy wenge to zdecydowanie warianty, których lepiej unikać w pokoju dziecięcym, zwłaszcza tym niedużym. Drewna utrzymane w jasnej tonacji kolorystycznej nie tylko nie zdominują nadmiernie całości wystroju, ale i zaoferują niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne.

Drewniane meble dla dzieci dostępne w Sfmeble to rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy lubią racjonalnie gospodarować swoim budżetem. Bo musicie wiedzieć, że drewniane meble dla dzieci w stylu skandynawskim to zdecydowanie inwestycja długoterminowa – do dyspozycji otrzymujemy neutralną bazę, która chętnie współpracować będzie z różnymi kolorami. Proste kształty, czytelne linie, brak krzykliwych akcentów dekoracyjnych – to wszystko sprawia, że nie tylko nie wychodzą z mody, ale i trudno się nimi znudzić. Po jakimś czasie, zamiast wymieniać całość umeblowania, wystarczy ograniczyć się do nowego koloru ścian i wymiany dodatków oraz dekoracji. Musicie przyznać, że to mało kosztowna metamorfoza wnętrza, prawda?

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim – czego nie powinno w nim zabraknąć?

Skandynawskie pokoje dziecięce uwielbiają praktyczne meble, oferujące więcej niż jedno tylko przeznaczenie. Jeśli łóżko, to najlepiej takie ze schowkami w formie szuflad, skrywającymi się pod materacem. Popularnym rozwiązaniem są tutaj również łóżka piętrowe z biurkiem, czyli niezwykle praktyczne 2 w 1 – sypialnia w górnej części i wygodne miejsce do nauki poniżej. A może macie problem z zagospodarowaniem jednego z kątów pomieszczenia? Z pomocą już nadciągają biurka narożne dla dzieci.

Kolejne praktyczne meble dla dzieci, po które aranżacje w stylu skandynawskim sięgają niezwykle często, to półki i regały wiszące. Często natkniecie się tutaj również na organizery ścienne. Skandynawskie pokoje dziecięce to idealny przykład efektywnego wykorzystywania przestrzeni, nie tylko w kwestii powierzchni liczonej po podłodze, ale i w dużej mierze ścian. Wybierając meble dla dzieci w stylu skandynawskim, zawsze możecie mieć pewność, że znajdzie się tutaj dużo praktycznych opcji do przechowywania.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim warto sprawdzić aktualną ofertę w sklepie z meblami Sfmeble.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here