Jakie kosmetyki powinny używać dzieci?

0
1919
Jakie kosmetyki powinny używać dzieci?

Dzieci mają dużo cieńszą, a tym samym dużo delikatniejszą skórę niż osoba dorosła. Kosmetyki do pielęgnacji dla dorosłych mogłyby dziecku zaszkodzić. Dlatego też producenci tego typu preparatów przygotowali wiele takich kosmetyków, których skład jest dopasowany do delikatnej skóry maluszka.

Podstawową zasadą, jaką należy kierować się, wybierając kosmetyki dla dzieci, jest to, by nie zawierały drażniących związków. Dzieci nie potrzebują tego, by ich preparaty miały intensywny zapach, a wręcz substancji zapachowych nie powinno być w ogóle. Tak samo unika się konserwantów, czy pochodnych ropy naftowej.

Jak podejść do zakupu kosmetyków dla dziecka?

W rzeczywistości dzieci nie muszą mieć całej gamy preparatów. Choć właśnie do tego zachęcają kampanie reklamowe. Trzeba sięgać tylko po podstawowe produkty, by skóry maluszka nie pokrywać co chwilę kolejnymi specyfikami. Najlepiej postępować w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Oznacza to, że ważne jest przede wszystkim optymalne nawilżenie skóry. Dobre preparaty wzmacniają naturalną barierę skórną. Nie tylko niwelują utratę wody, ale także łagodzą podrażnienia. Patrząc z tej perspektywy, w składzie powinny być takie składniki jak Panthenol, które łagodzą podrażnienia.

Dziecięca kosmetyczka – co powinno się w niej znaleźć?

Z wielością kosmetyków dla dzieci nie wolno przesadzać, ale jest sporo takich, które są wskazane. Na pewno podstawą jest oliwka dla dzieci. Systematyczne smarowanie nią dziecka, zapobiega przesuszaniu się skóry, a tym samym występowaniu podrażnień i łuszczenia. Często rodzice używają do kąpieli specjalnych mleczek, czy płynów. Nie tylko pomagają delikatnie umyć skórę dziecka, ale także ją nawilżą. Wybierając mydełko, trzeba zachować ostrożność, aby nie wysuszało skóry. W wielu przypadkach można z niego całkowicie zrezygnować na rzecz wspomnianego mleczka. Równie ostrożnie podchodzi się wobec szamponów. W zasadzie w pierwszych tygodniach życia w ogóle nie trzeba go używać. Wychodząc na dwór, warto twarz dziecka nasmarować kremem z filtrem UV.

Częstym błędem rodziców jest stosowanie kremu na odparzenia… profilaktycznie. Preparaty tego typu powstały z myślą o konkretnych problemach skórnych i nie powinno się stosować ich zapobiegawczo. Oczywiście krem na odparzenia z cynkiem warto mieć w kosmetyczce, ale tylko na wypadek, kiedy faktycznie pojawią się odparzenia.

Gdzie kupić kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci są dostępne niemal w każdej drogerii, markecie, czy aptece. Półki sklepowe uginają się pod naporem produktów. Jednak jeśli rodzice nie stawiają na to, by kosmetyk był jednym z tych o przepięknym zapachu i dość głośno reklamowanym, powinni skierować się do apteki. W aptece są produkty, które nie zaszkodzą dziecku, a będą dbać o jego delikatną skórę. Nie zawsze można powiedzieć to samo o kosmetykach, które są dostępne wszędzie. Farmaceuta zaproponuje tylko takie kosmetyki, które zawierają związki nieszkodliwe, a pielęgnujące. Nie będzie polecać tego, co ma wątpliwy skład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here