Czym interesują się polscy 12-latkowie?

0
1810
Czym interesują się polscy 12-latkowie

Wielu rodziców intensywnie zastanawia się nad tym, czym interesują się ich dzieci. Zazwyczaj trudno jest bezpośrednio dotrzeć do tych informacji, ponieważ dzieci raczej nie chcą dzielić się nimi z dorosłymi. Mają swoje własne zainteresowania, pasje i ulubione rzeczy, które mają pozostać tylko i wyłącznie ich. Czasem również wychodzą z założenia, że dorośli po prostu nie będą w stanie zrozumieć ich zainteresowań, ponieważ głównie dotyczą one świata wirtualnego, który dla ich rodziców może być wciąż nieco oddalony.

Ikony pop kultury w świecie dzieci klasach 4-6

To nie oznacza jednak, że kompletną zagadką jest to, czym obecnie interesują się 12 -latkowie oraz nieco starsze dzieci uczęszczające do podstawówki. Jeszcze do niedawna taką ikoną pozostawał Justin Bieber i obecnie wciąż dla wielu młodych ludzi jest on idolem. W sieci pojawia się wiele jego nowych utworów, które nastolatki chętnie słuchają. Przede wszystkim ikonami dzieci w tym wieku, są właśnie gwiazdy muzyki. Zazwyczaj popularność takich gwiazd jest falowa. W jednym roku są one popularne i chętnie słuchane, w kolejnym natomiast już się kompletnie o nich zapomina. Jeśli natomiast chodzi o polskie podwórko, to ostatnimi czasy dużą popularnością wśród tej grupy wiekowej cieszą się raperzy. Między innymi zalicza się do nich Mata, który na fali swojej popularnością stworzył między innymi autorski zestaw dla MC Donald’s. Kto najczęściej go zamawiał? Młodzi ludzie interesujący się utworami tego właśnie artysty.

Niemalejącą popularnością cieszy się również wciąż anime. Na polskim podwórku jest ono dość egzotyczne, ale wśród wielu osób budzi ogromne emocje. Interesują się nim dzieci w tym właśnie wieku, ale również i mnóstwo dorosłych. Chodzi tutaj przede wszystkim o seriale tworzone w tym stylu, pełnometrażowe filmy, ale także i gry. Pojawia się mnóstwo gadżetów z tym związanych w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Jak 12-latkowie radzą sobie w szkole?

Przeciętny 12-latek ma naprawdę mnóstwo zainteresowań. Większość z nich jednak kręci się wokół świata wirtualnego. Wiele dzieci spędza lwią część swojego czasu przeglądając media społecznościowe, oglądając materiały udostępniane przez idoli, grając itp. Jak takie dzieci, które są zupełnie innym pokoleniem niż ich rodzice, radzą sobie w szkole?

Podobnie jak to było 10, 20 czy też 30 lat temu – to zależy. Każde dziecko jest inne pod tym względem. Niektóre dzieci naprawdę lubią się uczyć i zapoznawać się z zupełnie nowymi informacjami na temat życia, roślin, świata informatyki itp. Dlatego nawet jeśli nie są dobre we wszystkich dziedzinach to znajdują coś dla siebie, co szczególnie je przyciąga. Nie są zatem omnibusami absolutnie ze wszystkiego, ale bez wątpienia mają swoje przedmioty, które lubią i w których naprawdę bardzo dobrze sobie radzą.

Niektóre dzieci natomiast nie przepadają za szkołą oraz obecnym systemem edukacyjnym. Jednak nawet biorąc to pod uwagę, dzieci w polskich szkołach radzą sobie całkiem dobrze. Nie tylko zdają do kolejnych klas, ale również kończą egzaminy zawodowe, zdają matury, idą na uczelni wyższe itp. Już nawet dzieci w wieku 12-lat mogą dokładnie wiedzieć, czym chcą się zajmować w przyszłości i idąc po szczeblach swojej szkolnej kariery, zmierzają wprost do tego celu.

Aby takie dziecko miało dobre warunki do rozwoju, chciało się naprawdę uczyć i czerpało z tego przyjemność, trzeba oczywiście zapewnić mu odpowiednie warunki. Jakie? Na pewno ważne jest wyposażenie takiego dziecka. Zawsze powinno ono posiadać wszelkie niezbędne materiały, książki i pomoce naukowe. W tym wieku ważnym czynnikiem jest również wybór plecaka. Może być to plecak do 4 klasy lub też do klas wyższych. Zawsze powinien być on odpowiednio wyprofilowany, aby odciążyć dziecko, a przede wszystkim odciążyć jego kręgosłup. Wiele plecaków posiada również specjalne wkładki, dzięki którym plecak nie znajduje się bezpośrednio przy plecach, a powstaje mała luka. Dzięki niej plecy się nie pocą, co również jest bardzo ważne. Ta kwestia jest istotna przede wszystkim w okresie letnim.

Oczywiście w takim wieku dzieci mają już swoich własnych idoli, a zatem również swoje własne upodobania. Nie musimy zatem kupować im samodzielnie plecaka, nie pytając ich w ogóle o zdanie w tym zakresie. Warto na pewno w porozumieniu z nimi dokonać zakupu takiego plecaka, być może z jakimś ich ulubionym motywem, może właśnie idolem. Wiele bardzo ciekawych produktów w zakresie plecaków, można znaleźć między innymi na stronie: https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/plecaki-klasa-4/. Ta oferta plecaków jest skierowana do dzieci w różnym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here