Jak zwiększyć libido u mężczyzn w starszym wieku?

0
3667
zwiększenie libido

Młodzi ludzie, rozpoczynający życie małżeńskie, nierzadko zastanawiają się, jak będzie wyglądał ich związek po wielu latach, czy będą uprawiać seks po sześćdziesiątce. Nie wiedzą, czy jeszcze będą mieć fascynację seksualną, zazdrość, miłość, czy może jednakże będzie to życie monotonne, pozbawione pociągu płciowego, wypełnione przeżywaniem rozmaitych chorób. Punktem odniesienia takiej refleksji, są związki naszych rodziców, rodziny, znajomych, zdarza się jednakże, iż młodzi ludzie nie wiedzą, co czują ich najbliżsi. Osiąganie satysfakcji fizycznej niezwykle mocno oddziałuje na samoocenę mężczyzny i jego zdrowie. Męska płodność to jeszcze wykładnik ogólnej sprawności oraz zdrowia. Schorzenia erekcji mogą pogorszyć formę życia mężczyzny i jego partnerki seksualnej . Czy można spowolnić zmniejszanie się poziomu libido wespół z wiekiem? Jak to zrobić? Wedle prognoz demograficznych życie panów na całym globie będzie się wydłużać. Obecnie, w krajach Zachodu sięga ono u pań 84–86 lat, u panów 72–74 lata. Osób po 50. roku życia istnieje obecnie dziś na świecie przeszło miliard. Starzejące się społeczeństwa to również stopniowe upośledzenie funkcji fizjologicznych wielu organów oraz systemów: serca, płuc, nerek, wątroby, ośrodkowego systemu nerwowego i systemu endokrynnego, czego konsekwencją są m.in. schorzenia seksualne.

Aktywność fizyczna osób starych

Aktywność seksualna na jesieni życia obarczona jest wieloma mitami oraz fałszywymi poglądami. Stereotyp aseksualizmu, przekonanie, iż seks po 60. w tym czasie jest bardziej już wspomnieniem, aniżeli rzeczywistością, odciska piętno na pozycjach względem życia płciowego ludzi starszych. Aktywność seksualna kojarzy się często z wiekiem młodym, jednak przejawy jej u osób starszych budzą u wielu ludzi po 60 roku życia stres oraz uczucie winy i wstydu, i u osób ze środowiska nieprzychylność, niechęć bądź drwiny pogarszające całokształt stosunków ludzi seniorów z otoczeniem. Nieprzychylne postawy przyjmuje również mnóstwo osób względem małżeństw zawieranych przez osoby starsze. Badania dowiodły, iż poglądy, że miłość, seks oraz małżeństwo są wyłącznym przywilejem wieku młodego, nie są uzasadnione. Dowiodły także, iż nie ma takiego wieku u człowieka, w jakim następowałby gwałtowny zanik życia płciowego. Pewny stopień aktywności fizycznej trzyma się albowiem u dużego odsetka ludzi w wieku starszym. Aktywność ta nie znika szybko oraz „wybiórczo”, tylko stopniowo oraz wraz z zanikiem różnych możliwości fizycznych we właściwej dekadzie życia.

zwiekszęnie libidoSpadek libido – fakty

Schorzenia erekcji to niezdolność do uzyskania oraz zachowania wzwodu koniecznego do wykonania satysfakcjonującego kontaktu płciowego. Temu mechanizmowi asystuje nierzadko spadek libido. Najnowsze badania wskazują, iż w Polsce na schorzenia erekcji cierpi 1,5 miliona panów po 35. roku życia, jednak właśnie 15% z nich zgłasza się ze swoim tematem do specjalisty. U starszych mężczyzn występowanie schorzeń seksualnych narasta o blisko 10% na dekadę, i zatem u panów po 60 roku życia kłopoty z erekcją zachodzą już u przeszło 50% społeczności.

Najczęstsze symptomy andropauzy, jakie łączą się ze spadkiem libido:

Sfera psychiki – wahania nastroju, nerwowość, lęki, depresje.

Symptomy somatyczno-wegetatywne – zmniejszenie całej energii życiowej, zmęczenie siły fizycznej, zmniejszenie wagi mięśniowej, zwiększenie wagi centralnej chrząstki tłuszczowej, nadmierna potliwość, tzw. uderzenia ciepła, kłopoty ze snem, zawroty oraz uciski głowy, nadciśnienie tętnicze, osteopenia oraz osteoporoza, cukrzyca.

Symptomy dotyczące życia płciowego – schorzenia erekcji, wytrysk opóźniony, dyspareunia, spadek pożądania płciowego, przedwczesny wytrysk.

Poprawa erekcji – jak to osiągnąć?

To nie deficyt testosteronu jest szczególnie etiologią schorzeń erekcji. Za kłopoty ze wzwodem odpowiadają zmiany miażdżycowe oraz hipogonadyzm. Jednakże podniesienie poziomu testosteronu u starszych panów ma zbawienny nacisk na poprawę erekcji i na wzmocnienie libido. Zwiększona liczbę testosteronu powoduje, iż ciała jamiste lepiej funkcjonują, zatem krew lepiej dociera do męskiego członka. Środki z testosteronem usprawniają przyjemność z seksu, zatem narasta zadowolenie z życia. Wielu mężczyzn na nowo podejmuje aktywność fizyczną. Do leczenia schorzeń erekcji stosuje się także tzw. preparatów pierwszego etapu. Przynależą do nich inhibitory fosfodiesterazy rodzaju 5 (PDE5). Pojawienie się tychże środków na potencję było przełomem w usuwaniu schorzeń erekcji. W okresie podniecenia płciowego wytwarza się w strefie ciał jamistych tlenek azotu, jaki przyczynia się do napływu krwi do penisa oraz zachowania erekcji. PDE5 utrzymują stan erekcji, i nawet go wzmacniają. Żeby środki wykazywały silne działanie konieczna jest stymulacja seksualna członka. Mężczyźni, którzy weszli w wiek średni mogą napawać się dobrym zdrowiem ogólnym i przyjemnością z życia płciowego. Żeby zrobić tenże stan potrzebne jest wsparcie lekarzy: rodzinnego, urologa, endokrynologa oraz seksuologa. Z ich pomocą starzenie się nie będzie takie trudne, i forma życia nie pogorszy się diametralnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here