Gotowe posiłki dla niemowląt

0
4044
Gotowe posiłki dla niemowląt

Posiłki dla niemowląt powinny być prawidłowo skomponowane. Jeśli nie jest to możliwe, przyszła mama często decyduje się na gotowe produkty. Co warto wiedzieć o gotowych posiłkach dla dzieci i w jaki sposób je dobierać?

Gotowe posiłki dla dzieci mają wiele zalet. W przypadku, gdy niemożliwe jest znalezienie warzyw i owoców z odpowiedniego źródła, tak zwane dania w słoiczkach są bezpieczniejsze dla małego dziecka. Tego typu produkty podlegają bowiem bardziej restrykcyjnym normom. Nie zawsze więc jest tak, że tylko mamy, które nie chcą lub nie mogą gotować w domu decydują się na gotowe słoiczki.

Rozszerzanie diety za pomocą dań gotowych wydaje się prostsze, ponieważ takie posiłki są zazwyczaj odpowiednio oznaczone. Warto jednak obserwować dziecko, ponieważ nie zawsze te oznaczenia sprawdzają się w konkretnych przypadkach. Przy rozszerzaniu diety warto pamiętać, że zazwyczaj ten proces zaczyna się od pojedynczych warzyw i owoców. Według obecnych zaleceń lepiej jest zacząć rozszerzenie diety od warzyw, ponieważ owoce są słodkie i przez to dziecko może nie być chętne poznawaniu nowych smaków. Dopiero po tym, jak dziecko przyzwyczai się do tych produktów, można wprowadzać posiłki zawierające mięso.

Dlaczego gotowe słoiczki są tak wygodne w przypadku rozszerzania diety? W każdy słoiczku znajduje się niewielka ilość produktu, którą łatwo jest podać. W ten sposób łatwiej jest również określić porcje w przypadku samodzielnego przygotowywania posiłku dla dziecka. W przypadku gotowych słoiczków o wiele łatwiej jest także wychwycić produkty, które są odpowiedzialne za alergię dziecka.

Dania gotowe należy podgrzewać w sposób ostrożny. Najlepiej jest to robić w kąpieli wodnej, by produkty nie zostały przegrzane. To nie tylko mogłoby źle wpłynąć na witaminy zawarte w produkcie, ale przede wszystkim przez takie działanie dziecko mogłoby zostać oparzone. Nie warto zmuszać dziecka do zjedzenia całego słoiczka. Choć teoretycznie porcja przeznaczona jest dla malucha w odpowiednim wieku, to jednak każde dziecko jest inne i należy to uszanować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here