Wyprawka dla dziecka – co warto kupić jeszcze przed porodem?

0
2468
Wyprawka dla dziecka - co warto kupić jeszcze przed porodem?

Choć istnieją przesądy, które mówią, iż nie należy kupować wyprawki dla dziecka przed porodem, to jednak nie jest to zachowanie rozsądne. Zaraz po porodzie mama zazwyczaj nie ma energii, aby robić zakupy. Dlatego o wiele lepiej jest pomyśleć nad wyprawką jeszcze przed wizytą w szpitalu. Jakie rzeczy są niezbędne dla dziecka i dla mamy w tym czasie?

Dziecko po przyjściu na świat potrzebuje przede wszystkim ubranek. Nie należy jednak kupować ich zbyt dużo. Wystarczy kilka podstawowych. Warto trzymać się tej zasady, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną. Jeśli maluch na początku ma wiele ubranek, często zdarza się, że nie założy każdego z nich, ponieważ szybko staną się dla niego za małe. Wyjątek stanowi niemowlęce body – możliwe jest jego niewielkie przedłużenie, dlatego można kupić je na zapas.

Niezbędną rzeczą, jaką musi mieć niemowlę zaraz po przyjeździe do domu jest łóżeczko. Najlepszy jest drewniany model, ponieważ drewno nie sprawi dziecku takiego bólu w przypadku uderzenia, w przeciwieństwie do metalowych elementów. Obecnie nie jest wskazane stosowanie ochraniaczy, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla dziecka. Tym bardziej istotny staje się wybór materiału dziecięcego łóżeczka.

W przypadku, gdy niemowlę będzie przewożone samochodem, niezbędny jest wybór odpowiedniego fotelika. Choć może być trudno zrobić to jeszcze przed porodem, to warto pomyśleć o tym wcześniej. Niekiedy można zdecydować się na zakup w dniu porodu, gdy już pewne jest, jaką wagę ma dziecko.

Przed porodem warto zakupić również podstawowe kosmetyki dla niemowlęcia. Niekoniecznie muszą być to produkty, które mają zapobiegać przesuszeniu skóry. Podstawowa oliwka oraz krem na odparzenia razem z kompletem pieluch powinny wystarczyć do czasu, gdy będzie już wiadomo, jaki jest stan noworodka i czy konieczne jest stosowanie bardziej zaawansowanych środków.

Przed porodem warto również pomyśleć o podstawowym wyposażeniu apteczki. Niekiedy trudno jest kupować te rzeczy naraz w razie potrzeby. Niezbędnym elementem są specjalne nożyczki oraz termometr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here