Depilacja wąsika – jak ją zrobić w domu?

0
2552

Znienawidzony przez kobiety „wąsik” usuwany jest na mnóstwo rozmaitych rodzajów. Całkowicie wygodna oraz efektywna depilacja wąsika może być wykonana również w realiach domowych.

Czy należałoby depilować wąsik?

Zacznijmy od rzeczy najistotniejszej, więc od tego, czemu w ogóle sławetny wąsik wzrasta i czy wolno wykonywać jego depilację. Delikatny, niezauważalny meszek nad górną wargą jest sprawą całkowicie naturalną. Kłopot pojawia się dopiero wtedy, jeśli włosy występują w ogromnej ilości oraz są bardzo widoczne. Taki stan rzeczy może świadczyć o schorzeniach hormonalnych, więc kwestię tę, choć z pozoru może się wydawać błaha, należy skonsultować z lekarzem. Także etiologią mogą być po prostu geny, na które obecnie nie mamy istotniejszego wpływu. Jeśli włosy są jasne, delikatne oraz nie rzucają się w oczy, depilacja wąsika nie jest kwestią konieczną. Oczywiście wolno ją wykonać, jednak musimy liczyć się z tym, iż następnym razem włosy odrosną silniejsze oraz większe – zwłaszcza wówczas, jeśli nie wyrywamy ich wraz z cebulkami, jednak golimy przy pomocy maszynki.

Jak wydepilować wąsik w domu – najpopularniejsze formy

Depilacja wąsikaDepilacja wąsika w domu nie jest sprawą trudną oraz niezwykle czasochłonną, musimy jednakże wybrać formę, która szczególnie nam odpowiada. Depilowanie twarzymożemy wykonać przy pomocy zwykłej golarki, pęsety, wosku kosmetycznego, depilatora ze specjalną nakładką. Także modne jest usuwanie wąsika kosmetykiem do depilacji. W wypadku pierwszej opcji, więc standardowej maszynki – jak już zostało nadmienione – włosy nie tylko szybko odrosną, jednak potrafią stawać się grubsze oraz znacznie bardziej charakterystyczne. Golenie wąsika jest zatem formą, której lepiej zaniechać. Ewentualnie możemy sięgnąć po nią w ostateczności, jeśli nie mamy czasu na skorzystanie z odmiennych rozwiązań, ponieważ niebawem pilnie musimy wyjść. Depilacja pęsetą ma tę wartość, iż jest jak najbardziej wygodna, i włoski usuwamy wespół z cebulkami. Dobrze się sprawdzi w wypadku, jeśli borykamy się z pojedynczymi mocniejszymi oraz gęstszymi włosami. Jeżeli jednak jest ich dużo, na zabieg z wykorzystaniem pęsety musimy przeznaczyć trochę czasu. Inna propozycja, więc depilacja twarzy w domu przy pomocy wosku, również posiada bezpośrednie wartości. Przede wszystkim jest to zabieg efektywny oraz szybki – za jednym pociągnięciem usuwamy wszelkie włoski. Niestety są i wady. Jeśli nie mamy praktyki w przeprowadzaniu depilacji woskiem na ciepło, jest niebezpieczeństwo, iż spowodujemy bolesne poparzenia oraz zedrzemy naskórek. Opcją są specjalne plastry, jakie jedynie delikatnie rozgrzewamy w rękach, więc wosk nie jest gorący.

Depilator – to niesamowite urządzenie, jakie sprawdzi się nie tylko w wypadku usuwania znienawidzonego wąsika, jednak także owłosienia z różnych partii ciała. Niestety nie należy on do sprzętów najtańszych, i dokonując takiej inwestycji, należałoby dobrać doskonałej klasy model, jaki oferuje możliwie największy komfort w okresie depilacji. Choć mnóstwo kobiet wciąż boi się stosowania depilatora, jest on wygodny oraz nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. W przeciwieństwie do technik depilacji na gorąco (jak np. woskiem), wolno go używać chociażby w wypadku żylaków na nogach czy pajączków. I też usuwanie wąsika kosmetykiem do depilacji. Stanowi to wyjście stosunkowo krótkie oraz całkowicie bezbolesne, jednakże krótkotrwałe, bo – analogicznie jak w wypadku standardowego golenia – włosy nie są usuwane wespół z cebulkami. Także może się okazać, iż elementy kremu nas uczulą oraz spowodują podrażnienie.

Depilacja wąsika – jak się do niej przygotować oraz jak postępować po zabiegu?

Niezależnie od tego, na którą formę depilacji zdecydujemy się, przed przystąpieniem do niej potrzebujemy oczyścić oraz wysuszyć skórę. Depilację musimy wykonywać ostrożnie, w skupieniu, żeby nie uszkodzić skóry, która na twarzy, w strefach warg, jest niezwykle gładka oraz wrażliwa na rozdrażnienia i zniszczenie. Z powodu na to, iż w wypadku większości technik – również golenia, wosku, stosowania depilatora czy pęsety – jest zagrożenie nastąpienia zaczerwienienia oraz podrażnień, należałoby wykonać depilację przed snem, żeby skóra potrafiła się przez następne godziny zregenerować. Już po zabiegu należałoby posmarować skórę łagodzącym żelem bądź kremem.

Jak korzystać z własnoręcznie przygotowanego wosku?

Przed depilacją woskiem skóra musi być we odpowiedni sposób przygotowana. Jej powierzchnia musi być sucha, możesz chociażby posypać ją talkiem. Pamiętaj o właściwych technikach woskowania. Możesz nanosić małą ilość wosku za pomocą drewnianej łopatki. Nie wprowadzaj wosku na całkowity obszar depilowanej partii, a wyłącznie na jej element. Zamiast profesjonalnych pasków do depilacji możesz chociażby wykorzystać pocięte kawałki materiału. Najlepiej, żeby miał on teksturę taką jak prześcieradło. Wymiary takiego paska powinny mieć blisko 6 cm x 15 cm. Po nałożeniu wosku od razu nakładaj pasek do depilacji w kierunku wzrostu włosów. Dokładnie wygładź jego wielkość oraz zerwij go zdecydowanym ruchem w kierunku odwrotnym do porostu włosów. W tenże sam sposób czyń z kolejnymi częściami depilowanej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here