Depilacja pastą cukrową – na czym polega?

0
2026
Depilacja pastą cukrową

Depilację z pewnością ciężko zakwalifikować do ulubionych czynności większości kobiet. Nie dosyć, iż stanowi to mechanizm długotrwały oraz wymagający cyklicznego powtarzania, w dodatku jest bolesny. Poszukując jednakże właściwej techniki depilacji, należałoby zwrócić uwagę na depilację pastą cukrową. Jest to forma naturalna, i co za tym idzie, nie doprowadza do występowania podrażnień, więc jest idealnym wyjściem dla alergików. Także depilacja pastą cukrową stanowi pewną z najstarszych technik depilacji. Wolno ją zrobić również w specjalistycznym salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu.

Pasta cukrowa – depilacja. Co musimy wiedzieć?

Przede wszystkim należałoby pamiętać, iż depilacja pastą cukrową dobrze sprawdza się nie tylko w wypadku alergików, ale także osób, jakie mają żylaki bądź zmagają się z problemem pękających naczyń krwionośnych. Gładka skóra przy wykorzystaniu tejże formy trzyma się chociażby do 3. tygodni. W zestawieniu z depilacją woskiem, depilacja pastą cukrową jest znacznie mniej bolesna. Stosując ją, nie dochodzi do rozdrażnienia skóry, bo pasta cukrowa okleja wyłącznie włoski, nie mając praktycznie relacji z naskórkiem. Korzyścią tego typu depilacji jest też fakt, że odrastające włoski wolno usuwać na bieżąco, nie czekając aż staną się widoczne. Należałoby wiedzieć, iż odrastające włoski przy wykorzystywaniu tejże depilacji z czasem stają się znacznie mniejsze oraz jaśniejsze. Jak już wspomniano wolno wykonać ją w salonie kosmetycznym bądź w domu. Depilacja pastą cukrową w domu potrzebuje utrzymania odpowiednich proporcji składników koniecznych do przygotowania pasty cukrowej. Potrzebujemy takich elementów jak szklanka cukru, jaką należy połączyć z częścią szklanki wody i sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Tak stworzoną mieszankę należy stopniowo podgrzewać aż do uzyskania jednolitej wagi. Tenże typ depilacji z powodzeniem wolno wykorzystywać nie tylko do większych obszarów ciała a również do depilacji pach czy twarzy. Pasta cukrowa do depilacji bikini także dobrze się sprawdza. Depilacja przy wykorzystaniu pasty cukrowej może być stosowana u osób zmagających się hipertrychozą, więc nadmiernym wzrostem włosów, ujawniającym się pod formą gęstego owłosienia wstępującego na całym ciele, również na skroniach i policzkach.

Depilacja pastą cukrowąDepilacja cukrowa – formy

Są dwie formy depilacji pastą cukrową – depilacja na gorąco oraz na zimno. W wypadku depilacji pastą cukrową na gorąco, samą pastę należy położyć w naczyniu, jakie potem zanurzamy w ciepłej wodzie. Spowoduje to, iż pasta się rozpuści oraz przybierze płynną konsystencję, jaką potem należy rozprowadzić na fragmencie skóry, jaki pragniemy wydepilować. Kolejno należy przyłożyć do tegoż miejsca pasek materiału i potem oderwać go zdecydowanym ruchem. Resztki pasty trzeba usunąć np. przy pomocy zwilżonego wacika. Natomiast w wypadku depilacji pastą cukrową na zimno, fragment pasty cukrowej należy rozgniatać w rękach aż do czasu, w jakim rozpocznie ona być klejąca. Potem należy umieścić ją na skórze, żeby jej powierzchnia sięgała blisko 3 mm. W dalszej kolejności energicznie odrywamy warstwę pasty. Mimo tego, iż depilacja pastą cukrową jest formą niezwykle prostą, należy dbać o właściwą pielęgnację skóry tuż po zabiegu. Do owego celu wolno zastosować łagodną oliwkę bądź tonik, jaki zmniejszy zaczerwienienie oraz pomoże złagodzić ucisk. Także przed depilacją możemy zadbać o właściwe przygotowanie skóry, wykonując peeling, jaki usunie martwy naskórek oraz w tenże sposób odsłoni włoski, tym samym umożliwiając ich usunięcie.

Zalety depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, i wyłącznie okleja włoski, co już obniża ucisk (nie drażni się naskórka). Zimna pasta wyklucza również poparzenie czy podrażnienie skóry. Depilację pastą cukrową wolno wykonać, chociażby wówczas jeśli włoski są niezwykle małe (mają 1-2 milimetry). Pozwoli to zatem usuwać je na bieżąco, bez czekania, aż odrosną. Resztki pasty zmywa się gorącą wodą, bez pocierania skóry. Ta forma depilacji nie potrzebuje także stosowania chemicznych substancji niezbędnych do oczyszczenia skóry np. z syntetycznego wosku do depilacji. Rozdrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia. Stosując taką metodę depilacji można łatwo zauważyć jak małe oraz jasne odrastają włosy. Depilując się często wolno całkowicie pozbyć się owłosienia w pewnych rejonach ciała. Pierwszą depilację najlepiej zrobić w salonie kosmetycznym. Dla osób niewprawionych depilacja pastą może być trudna zwłaszcza z powodu obliczania

Wady depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową nie jest formą idealną oraz jak każda metoda depilacji posiada bezpośrednie wady. Pasta cukrowa jest nieznośna, a przygotowanie jej problematyczne – trzeba znać dobry przepis oraz właściwie dobierać proporcje, i to wymaga nie lada wprawy. Zanim nauczymy się mieszać elementy we właściwych proporcjach parę porcji pasty może wylądować w pojemniku na śmieci. Depilacja pastą jest niezwykle efektywna w wypadku bikini, wąsika na twarzy, depilacji pach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here