Depilacja męska – sposoby depilacji u mężczyzn

0
2767
Depilacja męska

Mężczyźni jeszcze bardziej dbają o własne ciało, oraz swobodnie wchodzą na grunty do niedawna zarezerwowane jedynie dla pań. Więc depilacja panów nie jest to już postrzegana jako zniewieściałość, tylko dbałość o czystość, odpowiedni wizerunek oraz zapach. A w wypadku hipertrychozy (nadmierny porost włosów) lub nadpotliwości jest nawet obowiązkiem. Depilować lub nie depilować? Takie pytanie pada jeszcze rzadziej na rzecz: kiedy to robić? Co odpowiedniejsze: wosk, maszynka lub może depilator? Wszystka z tych technik depilacji, lub to wosk, lub maszynka, laser lub depilator ma własnych sympatyków oraz przeciwników. Wybór związany jest od tego, jaki zarost ma mężczyzna – co innego sprawdza się przy małym owłosieniu, a co innego w wypadku dużego zarostu. Należałoby również wiedzieć, iż ogolenie klatki piersiowej lub brzucha sprawi, iż mięśnie będą ładnie wyeksponowane (mężczyźni „z brzuszkiem”, jednak również wyjątkowi chudzielcy winni się nad depilacją tychże miejsc zastanowić – owłosienie może pomóc nieco ukryć mankamenty figury).

Męska depilacja – maszynka do golenia

Zdecydowanie najpopularniejszą pośród panów formą depilacji jest stare golenie maszynką jednorazową bądź elektryczną. Czemu? Ponieważ zapewnia szybkie, skuteczne oraz bezbolesne pozbycie się zbędnego owłosienia w domu, w czasie prysznica bądź kąpieli, bez kolejnych kosztów. Maszynka jednorazowa goli włosy precyzyjnie, tuż przy powierzchni skóry, bez pozostawienia wyczuwalnej szczecinki.

Wady maszynki do golenia: nietrwały efekt, i przy częstym goleniu włosy odrastają szybciej, są bardziej twarde oraz kłujące. Łatwo również, zwłaszcza u debiutantów, o zacięcie się. Mężczyźni wybierają maszynkę jednorazową do golenia całego ciała. Maszynka elektryczna sprawdza się przy skórze wrażliwej. Ciężko nią ogolić miejsca ciężko dostępne – sprawdza się zwłaszcza przy zaroście na klatce piersiowej (włoski, również jak przy zachowaniu maszynki jednorazowej są ucinane, i wtedy szybko rosną, do tego mocniejsze).

Depilując maszynką jednorazową miejsca intymne należy wcześniej skrócić włoski maszynką elektryczną lub nożyczkami, oraz posmarować skórę żelem do golenia. Do depilacji jąder lepiej dobrać maszynkę elektryczną z nakładką – unikniesz zacięcia się. Po goleniu przez parę dni trzeba stosować kremy łagodzące skórę po depilacji.

Męska depilacja – laser

Depilację laserową wybierają mężczyźni hojnie obdarowani przez naturę owłosieniem. Zabieg taki niszczy komórki mieszka włosowego, z jakich wyrasta włos, powodując zmniejszenie ich rozwoju. W następstwie paru powtórzeń włosy stoją się jeszcze mniejsze, delikatniejsze, rosną wolniej, aż w efekcie w ogóle przestają się pojawiać. Pod wieloma względami zabiegi te mają największą efektywność właśnie u panów. Stanowi o tym mocna barwa włosów i ich twardość oraz grubość. Wady depilacji laserowej: zabiegi potrafią być uciążliwe, zwłaszcza przy wielkich oraz trwałych mieszkach włosowych. Dysfunkcją depilacji laserowej jest także cena. Zabiegi należy przeprowadzać w częściach (po 5-6 zabiegów na wybraną część ciała), i średni wydatek jednego zabiegu to ok. 180-200 zł.

Męska depilacja – pianki oraz kosmetyki do depilacji

Depilacja męskaPianki oraz kremy cieszą się niższym powodzeniem u mężczyzn. Czemu? Męskie włosy są często sztywne, trwałe oraz duże, co obniża efektywność kremów do depilacji. Natomiast jeszcze więcej firm produkuje pianki oraz kosmetyki do golenia przeznaczone głównie dla panów, zatem może niechęć do owego kosmetyku depilacyjnego będzie niższa. Należałoby, ponieważ to zwykła, prosta oraz natychmiastowa (kilkanaście minut), niebolesna metoda, dodatkowo osłabiająca odrastające włoski. Gdy podczas próby uczuleniowej nie wystąpiło uczulenie – można mieć gwarancję, iż krem nie podrażni skóry (natomiast chociażby wówczas nie należy depilować kremem jąder – na nich skóra jest zdecydowanie suchsza oraz nie trudno o rozdrażnienia). Wady pianek oraz kosmetyków: rezultaty nie są trwałe, gładka skóra rozwija się jedynie przez parę dni. Pianki oraz kremy niezwykle często uczulają, bo mają mocno chemiczny skład.

Męska depilacja – wosk

To jedna z najmniej znanych technik depilacji u mężczyzn. Mniejszą popularność wosku łatwo wytłumaczyć: przy nadmiernym owłosieniu zabiegi z woskiem są niczym tortury, jednak wosk daje wspanialsze rezultaty (chociażby 3-, 4-tygodniowe), ponieważ włosy usuwane są wespół cebulkami. Należałoby wiedzieć, iż z każdym zabiegiem ucisk jest niższy, ponieważ włoski stają się słabsze, i depilacja mniej dokuczliwa. Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych technik likwidacji niechcianych włosów z ciężko dostępnych miejsc, jak plecy oraz pośladki. Najlepiej wykonywać ją w gabinecie kosmetycznym. Można także sprawdzić domowej depilacji woskiem w domu. Starczy nabyć w drogerii paski z woskiem do depilacji bądź pastę cukrową oraz stosować się do informacji zawartych w ulotce.

Wady depilacji woskiem: ta metoda depilacji jest niezwykle uciążliwa oraz dla wielu mężczyzn jest to granica nie do pokonania. Depilacja woskiem (dla pań młodych) może być także ryzykowna. Za mocne oderwanie wosku bądź przyklejanie wosku, jaki nie jest odpowiednio rozgrzany może skutkować pojawienie się siniaków oraz wybroczyn na skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here