Jaki śpiworek do spania dla niemowlaka kupić?

0
1364

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do spania niemowlakowi. Dlatego kompletując wyprawkę dla dziecka warto, aby jednym z jej elementów był śpiworek. Trzeba bowiem wiedzieć, że korzystanie takiego śpiworka jest dużo bezpieczniejsze w porównaniu z tradycyjną kołderką. Wynika to z tego, że w śpiworku maluch na pewno nie zakryje sobie twarzy. Dodatkowo śpiworki do spania dla niemowląt niwelują ryzyko wystąpienia SIDS. Warto zatem wiedzieć, jaki śpiworek wybrać.

Na co zwrócić uwagę wybierając śpiworek dla niemowlaka?

Wybierając konkretny śpiworek, zawsze pod uwagę wziąć trzeba wiek i wagę dziecka. Wynika to z tego, że nie z każdego modelu śpiworka można korzystać od razu po urodzeniu malucha. Dlatego na rynku dostępne są trzy rodzaje takich śpiworków. Mowa tu o śpiworkach dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy oraz dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy. Kolejnym istotnym kryterium jest gramatura śpiworka. Powinna być ona dopasowana do temperatury, jaka panuje w otoczeniu dziecka. Jest to ważne, ponieważ jeśli wybierze się złą gramaturę, to dziecku może być w śpiworku bądź za chłodno, bądź za ciepło.

Jaka izolacja termiczna?

Dostępne na rynku śpiworki do spania dla niemowląt cechują się różnym stopniem izolacji termicznej. Dobry śpiworek to taki, który utrzymuje ciepło dziecka. Oznacza to, że przy jego wyborze pod uwagę wziąć należy materiał, z którego został wykonany. Różne materiały zapewniają bowiem inny stopień izolacji termicznej. Taka określana jest wskaźnikiem TOG i wskaźnik ten waha się od 0,5 do 4,0. Dlatego, tak jak wspomniano, przed zakupem śpiworka ocenić trzeba temperaturę panującą w pokoju dziecięcym. Niemniej pamiętać trzeba, aby śpiworek wykonany był z materiałów oddychających i lekkich. Jeśli mowa o materiale wykonania i samym wykonaniu, to śpiworki do spania dla niemowląt pozbawione powinny być wszelkich guzików.

Jakie ją zalety korzystania ze śpiworków do spania dla niemowląt?

Jak można się domyśleć, korzystanie z takiego śpiworka wiąże się z konkretnymi zaletami. Przede wszystkim zapewnia on dziecku bezpieczeństwo. Chroni także malucha zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Wynika to z tego, że śpiworek utrzymuje stałą temperaturę podczas snu. Poza tym spanie w takim śpiworku jest dla dziecka dla wygodne. Wszystko to daje także duży spokój samym rodzicom. Jak zatem widać, zalet korzystania ze śpiworka jest wiele. Warto zatem zapoznać się z dostępną na rynku ofertą i wybrać dla swojego niemowlaka najlepszy model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here