Śpiworek do fotelika – bezpieczniejszy od kombinezonu i kurtki!

0
960
Śpiworek do fotelika

Szalejąca zima, złota jesteń w pełni, wczesna wiosna – choć każda z tych pór roku oznacza zupełnie inną pogodę, to łączy je jedno: chłodne dni. I czy temperatura wynosi kilka stopni na minusie, czy na plusie, dziecko potrzebuje odpowiedniej ochrony w foteliku samochodowym. Wyjaśniamy, dlaczego śpiworek do fotelika jest lepszym rozwiązaniem niż kombinezon lub kurtka!

Kurtka albo kombinezon do fotelika – dlaczego to zły pomysł?

Jedziesz z dzieckiem do rodziny, żłobka lub lekarza: ubierasz je w kombinezon albo ciepłą kurtkę i sadzasz w foteliku samochodowym. Zapinasz pasy bezpieczeństwa… i tutaj warto się zatrzymać. W tym scenariuszu pasy nie przylegają bezpośrednio do ciała maluszka; dzieli je kilka centymetrów puchowego wkładu kurtki lub kombinezonu. Niewielu rodziców niestety zdaje sobie sprawę z tego, że taka sytuacja może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa malucha. Im grubsze ubranko, tym większe. Dlaczego?

Na skutek wypadku i szarpnięcia maluchem, kombinezon albo puchowa kurtka zmniejsza swoją objętość po przyciśnięciu do pasów bezpieczeństwa. Oznacza to pojawienie się nawet kilkucentymetrowej luki między pasami a ciałem dziecka, co może doprowadzić nawet do jego wypadnięcia z fotelika! Prawdziwość tego założenia można sprawdzić samodzielnie, przypominając ubranego malucha pasami, po czym – bez ich rozpinania – wyjmując go z fotelika. Następnie wystarczy zdjąć dziecku ubranie wierzchnie i usadzić z powrotem. Nie sposób nie zauważyć powstałego luzu! Kurtka albo kombinezon do fotelika jest więc złym pomysłem. Wobec tego – jaka jest alternatywa? Oczywiście: śpiworek!

Śpiworek do fotelika – dlaczego warto go wybrać?

Śpiworek to najprostsze rozwiązanie problemu związanego z właściwym ubraniem dziecka do auta. Produkty przeznaczone do stosowania właśnie w fotelikach samochodowych umożliwiają ich stabilne przymocowanie do nosidełka. Pasy należy przeciągnąć przez wyłożony, rozpięty śpiworek do fotelika (przy pomocy dedykowanych otworów), po czym umieścić w nosidełku malucha, zapiąć – i otulić ciepłym materiałem.

W sklepach z asortymentem dziecięcym, w kategorii wspomnianych śpiworków można znaleźć także miękkie kocyki-otulacze. Nie umożliwiają one zapięcia zawiniątka na zamek, mogą być jednak wyposażone w wygodną kieszonkę na nóżki, która nie będzie się zsuwać – jak np. uroczy kocyk Copse marki Bellochi z króliczymi uszkami na kapturze.

Poszukując z kolei ciekawego modelu śpiworka do fotelika samochodowego, warto zwrócić uwagę na model z uszkami marki Babylab. Nadaje się do zastosowania także w gondoli, jest wykonany z wodoodpornego materiału i ma aż pięć otworów na pasy bezpieczeństwa.

Śpiworek lub kocyk nie tylko zapewni ci możliwość bezpiecznego zapięcia malucha w foteliku, ale także sprawdzi się w wielu innych sytuacjach. Możesz wykorzystać go w wózku, łóżeczku czy podczas leżakowania na podwórku w chłodniejszy dzień. To wyjątkowo uniwersalny gadżet – który jest przy okazji ciekawym pomysłem na prezent dla zaprzyjaźnionej rodziny z małym dzieckiem. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli z bardzo bogatym wzornictwem – sprawdź sam i wybierz śpiworek isdealny dla twojego dziecka!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here