Język angielski dla dzieci – na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka

0
31724
Język angielski dla dzieci

Wybór szkoły językowej dla dziecka nie jest zadaniem prostym. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko otrzymało jak najlepszą edukację. Na szczęście w obecnych czasach istnieje sporo szkół oferujących naprawdę ciekawe rozwiązania, wysoki poziom edukacji oraz przyjemną dla dziecka formę nauki. Chcesz zapisać swoją pociechę do szkoły angielskiego, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Pomożemy Ci!

Język angielski dla dzieci – jak powinien być nauczany

Przy wyborze szkoły języka angielskiego, dobrze, jeśli sprawdzimy, kto w niej uczy. Bardzo dobrym wyborem będzie takie miejsce, w którym pracują native speakerzy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich poziom znajomości angielskiego. Jako native’i mają tę przewagę, że angielski to ich podstawowy język. Dzięki temu nauczą Twoje dziecko swobodnego i naturalnego używania angielskiego. Od samego początku uczeń będzie zaznajomiony z prawidłowym akcentem. Native nie mówi po polsku? To żaden problem! A wręcz przeciwnie – zaleta! Pamiętaj, że dzieci są o wiele bardziej zaintrygowane nowymi rzeczami, nie boją się z tych samych powodów, co dorośli. Nas nieznajomość języka i perspektywa “zbłaźnienia się” może przerażać. Dzieci nie zwracają na to aż takiej uwagi. Przecież jeszcze niedawno uczyły się polskiego! A nauka z native speakerem będzie przypominać właśnie taki proces.

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę to fakt, że Język angielski dla dzieci wcale nie musi być nauczany tak, jak w przypadku dorosłych. Zamiast list słówek i podręczników do gramatyki, o wiele lepiej sprawdzą się np. zabawy. Novakid to szkoła, która słynie ze swoich nowoczesnych technik nauki poprzez zabawę. Dzięki temu dziecko nie nudzi się, ani nie stresuje. Nauka staje się przyjemnością, a nie męczącym obowiązkiem. Co więcej – Novakid zapewnia nauczycieli native speakerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Młodzi uczniowie uczą się z programem dostosowanym do swoich możliwości, poziomu, ale także zainteresowań. To miejsce, w którym dzieci są najważniejsze – a to zdecydowanie coś, na co warto zwrócić uwagę.

Nauka dla dziecka, wygoda dla rodzica

Wybierając szkołę, w której Twoje dziecko będzie uczyło się języka, warto pamiętać także o wygodzie. Obecnie trudno mówić o innej formie zajęć niż online. Zwróć uwagę, jak długo trwają lekcje. Dzieci potrafią skupić się krócej niż dorośli. Optymalny czas zajęć to około 20-30 minut.

Warto także pamiętać, że elastyczność w przypadku nauki jest bardzo ważna. Czy szkoła umożliwia zmianę programu lekcji? Wykupionego pakietu zajęć? Czy możesz zmienić nauczyciela lub wybrać dowolny termin oraz godzinę? Jeśli tak – to zdecydowanie trafiłeś na dobrą szkołę!

Język angielski dla dzieci powinien być nauczany według najlepszych, europejskich standardów. Dzięki temu masz pewność, że efekty będą zadowalające, a Twoje pieniądze zostały zainwestowane odpowiednio! Pamiętaj, że na edukacji dzieci nie warto oszczędzać – dzięki temu wspierasz ich przyszłość oraz rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here