Przez lata stanowiska gamingowe uległy znacznej ewolucji. Dzisiaj mało kto siada na podłodze przed telewizorem czy przy małym niewygodnym biurku na krześle z kuchni. Jako że granie to pasja dość czasochłonna, warto zadbać o wygodę i zdrowie. Fotele gamingowe na stałe trafiły pod strzechy, a dzięki rosnącemu zainteresowaniu każdy znajdzie model skrojony pod siebie.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
W większości są to meble premium, więc w pierwszej kolejności należy skupić się na materiałach i jakości wykonania. Najlepsze są modele z materiałów skóropodobnych, gdzie trudno znaleźć miejsca niedokładnego szycia. Również grubość wypełnienia wpłynie na komfort użytkowania. Ważnym elementem jest także poduszka pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, która powinna mieć regulowaną wysokość. W końcu każdy człowiek jest innego wzrostu. Podłokietniki nie powinny ograniczać swobody ruchów, a przy tym być stabilne i nie bujać się na boki. Takie właśnie produkty wysokiej jakości oferuje firma MEBLE AKORD, specjalizująca się między innymi w produkcji foteli gamingowych.
Gracze w końcu zauważeni
Przez wiele lat rynek gier komputerowych traktowano po macoszemu, jako hobby młodych ludzi i zajęcie niepoważne. Jak widać po popularności rozgrywek e-sportowych oraz streamów w Internecie, gry to przyszłość. Na warszawskiej giełdzie akcje CD Projekt RED cieszą się niesłabnącą popularnością, a firma wprowadziła Polskę w XXI wiek oraz pomogła wypromować kraj na świecie. Fotele dla graczy zatem stanowią odpowiedź na potrzeby rynku. To już nie tylko prosty mebel, ale często uzupełnienie wystroju wnętrza. Inspiracja fotelami z samochodów wyścigowych jest nieprzypadkowa, gdyż początkowo używano ich właśnie jako uzupełnienie stanowisk wyścigowych. Rewolucja technologiczna pozwoliła odwzorować doskonale wrażenie prowadzenia samochodów wyścigowych. Dzisiaj ceni się je głównie za wygodę, którą przewyższają zwykłe modele biurowe.
Czy tylko do gier?
Fotele dla graczy to coraz częściej wybór osób pracujących dłużej przy komputerze. Oferują nadzwyczajną ergonomię, gdyż najczęściej pozwalają na regulację w kilku miejscach. Mimo że zaczyna się promować pracę w pozycji stojącej, jako bardziej wydajną i zdrowszą dla pleców, to jeszcze przez wiele lat nic się nie zmieni. Nawet wewnątrz tej, jak wydawać by się mogło, wyspecjalizowanej grupy produktów tworzą się podziały na krzesła komputerowe i konsolowe. Różnią się nie tylko kształtem, ale najczęściej są pozbawione kółek i podłokietników. Zamiast tego producenci często wyposażają je w głośniki czy silniki wibracyjne, mające polepszyć doświadczenie gamingowe.