Pieluchomajtki – alternatywa pieluch dla starszych dzieci!

0
1336
Pieluchomajtki

Twój maluszek rośnie jak na drożdżach – coraz chętniej poznaje otaczający go świat i trudno za nim nadążyć. Chcąc zapewnić mu komfort i zminimalizować ryzyko wystąpienia przykrego wypadku w trakcie zabawy, wypróbuj pieluchomajtki – pieluszki dla starszych dzieci!

Pieluszki jednorazowe a pieluchomajtki – czym się różnią?

Pieluszka używana jest przez dziecko od pierwszych chwil jego życia. Jest niezbędnym elementem w wyposażeniu każdej mamy zaraz obok innych produktów do pielęgnacji maluszka. Zakłada się je na leżąco, a zapina za pomocą znajdujących się po bokach mocnych rzepów. Ich używanie jest bardzo komfortowe – po zużyciu wystarczy zabrudzoną pieluchę wyrzucić do kosza. Standardowe pieluchy potrafią nadszarpnąć domowy budżet, ale nie wymagają prania i suszenia tak, jak pieluszki wielorazowe. Wielu rodziców chwali sobie „jednorazówki” za ich chłonność, łatwość w zakładaniu i wymianie oraz za wygodę użytkowania dla dziecka. Na rynku można znaleźć wiele opcji, jednak mając na uwadze ochronę środowiska, dużo mam decyduje się na zakupienie tych bardziej ekologicznych, które mogą zostać poddane komercyjnej produkcji kompostu.

O ile zmiana pieluszki u starszego malucha, który grzecznie czeka na przewinięcie, może być bezproblemowa i szybka, o tyle przewinięcie bardzo ruchliwego dziecka okazuje się nie lada wyzwaniem! Zdarza się, że żywiołowy bobas, przez swoją niecierpliwość i rosnące poczucie samodzielności, sam chce pozbyć się uciążliwego balastu i rozrywa pieluchę… Wtedy na ratunek przybywają pieluchomajtki, które przypominają majteczki, ale spełniają dokładnie taką samą funkcję, jak klasyczne pieluszki z rzepami. To idealna opcja dla tych rodziców, którzy próbują odpieluchować swoją pociechę i nauczyć ją korzystania z nocnika.

Pieluchomajtki – wygoda w eksplorowaniu świata

Dlaczego pieluchomajtki zdobywają coraz większą popularność? Odpowiedź jest bardzo prosta – ich wymiana nie wymaga tak dużej precyzyjności, jak w przypadku zwykłej pieluchy. Wyrywający się maluch nie ułatwia zapięcia rzepów, a co za tym idzie – źle założona pieluszka to gorsza wchłanialność i zwiększone ryzyko przecieków.

Czym powinny wyróżniać się pieluchomajtki dla Twojego dziecka?

  • Przewiewność – nie ma nic gorszego niż uciążliwe odparzenia na skórze malucha;
  • Duża chłonność – im więcej pieluchomajtki pochłoną, tym większy komfort bobasa;
  • Łatwość zakładania i zdejmowania – pieluchy dla starszych dzieci powinny być proste w użyciu zarówno dla rodziców, jak dla pociechy;
  • Naturalność – nie powinny zawierać niepotrzebnej chemii. Skóra Twojego malucha jest bardzo delikatna, a im mniej szkodliwych substancji w pieluszce, tym mniejsze ryzyko alergii;
  • Dobre dopasowanie – na rynku jest wiele rozmiarów pieluchomajtek i trzeba dostosować je do wielkości dziecka.

Oczywiście – znalezienie odpowiednich pieluchomajtek może być na początku bardzo trudne. Ilość dostępnych na rynku opcji może przyprawić o zawrót głowy – ciężko wybrać taki produkt, który będzie spełniał wszystkie powyższe wymagania, a także będzie dostosowany do potrzeb malucha. Dla wielu rodziców istotne jest także to, aby pieluchomajtki były przyjazne dla środowiska, dlatego wybierają takie, które mają w swoim składzie biodegradowalne surowce. Pieluchy dla starszych dzieci, przy których produkcji użyto na przykład włókna bambusa, są niezwykle miękkie i delikatne, dzięki czemu zmniejszają ryzyko podrażnień. Warto też zwrócić uwagę na to, czy nie są perfumowane i wybielane chlorem – im mniej substancji chemicznych, tym lepiej dla zdrowia dziecka.

Jeżeli poszukujesz przyjaznych dla środowiska pieluchomajtek, zajrzyj na: https://bambiboo.eu/3-pieluchomajtki

Pieluchomajtki – dlaczego warto?

Dobrze dobrany rozmiar pieluchomajtek, odpowiednia chłonność oraz wysoka przepuszczalność powietrza to istotne cechy, którymi powinna charakteryzować się pielucha dla starszego dziecka. W trakcie spacerów, zabawy czy snu maluch powinien mieć zapewniony komfort, a rodzic nie może martwić się o to, że urwis sam rozerwie pełną, zapinaną na rzepy pieluchę. Im starsza staje się pociecha, tym bardziej chce pokazywać swoją niezależność i samodzielność, także w kwestii załatwiania swoich potrzeb. Przy nauce korzystania z nocnika, pieluchomajtki mogą okazać się niezastąpionym wsparciem! Te, które zostały stworzone z myślą o środowisku naturalnym, będą strzałem w dziesiątkę, gdy chcemy zatroszczyć się zarówno o malucha, jak i przyszłość planety. Przyjazne dla środowiska pieluchomajtki zmniejszą ilość gromadzącego się na wysypiskach plastiku, który rozkłada się nawet przez kilkaset lat! Chcąc zadbać o swoje dziecko, warto zatroszczyć się także o otaczający go świat, minimalizując ilość szkodliwych surowców.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here