Pielucha tetrowa dla dziecka

0
1694

Choć teraz największą sławą cieszą się pieluchy jednorazowe, to jednakże w wyprawce dla malucha nie winno zabraknąć pieluszek tetrowych. Tego typu produkty są dedykowane do wielorazowego stosowania, natomiast dzięki temu, iż są robione z naturalnych tkanin, nie wywołują odparzeń lub nadwrażliwości. Mogą być stosowane też do czyszczenia buzi lub jako kocyk w gorące dni. Pieluchy tetrowe dla wielu kobiet XIX wieku to zabytki przeszłości. W epoce wygody oraz luksusu wydawać by się mogło, że zostały zapomniane, natomiast ich miejsce zmieniły pampersy. Tychże natomiast nie należy zmieniać tak często jak tetrę, ponieważ są chłonne oraz skóra nie jest w nich mokra.

Pieluchy tetrowe nadal powszechne

Pieluchy tetrowe mogą zmienić jednorazowe, chociaż trudno dyskutować z faktem, iż są mniej praktyczne. Jednakże chociażby w czasach, gdy jednorazowe są dostępne w dowolnym sklepie, tetrowe zupełnie nie poszły w niepamięć. Czemu? Popierają je przede wszystkim mamy, jakie przywiązują ogromną wagę do ekologii, natomiast również mamy małych uczuleniowców.

Nie da się ukryć, iż standardowe pampersy mają mnóstwo związków trujących. Pieluchy z tetry należy wymieniać dosyć często, czasami brudzą ubrania. Na rynku pojawiły się specjalistyczne otulacze i majteczki dostosowane do przetrzymywania pieluszek z materiału. Otulacze mają kształt pieluchy jednorazowej z zamkami. Zrobione są z delikatnej bawełny, podszytej laminatem, jaki zapewnia oddychanie oraz nie wchłania wilgotności. Takie „majtki” pierze się co drugi dzień.

Zalety pieluszek tetrowych

Standardowe pieluchy z materiału chętnie wykorzystują mamy, jakie chcą żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, dla jakich ekologiczne pieluszkowanie dzieci jest kompatybilne z rozwojem dziecka. Przygotowują w tenże sposób dziecko do etapu, w jakim samo rozpocznie korzystać z nocniczka. Dodatkowo mamy nie chcą zanieczyszczać otoczenia odpadami z pampersów. Często wiadomo, że biodegradacja pieluch jednorazowych trwa od 300 do 500 lat, natomiast jedno dziecko w początkowych latach życia zużywa ich tony.

W pampersach znajduje się mnóstwo związków trujących, jakie niszczą środowisko. W końcowym rozrachunku pieluchy wielorazowe są chociażby o połowę tańsze od własnej mniej naturalnej wersji. Rozbieżność jest także w tym, iż nakład na wielorazowe należy ponieść na początku, natomiast na jednorazowe jest podzielony regularnie w czasie. Poplecznicy wielorazowych pokazują na jeszcze jeden element – nie szeleszczą oraz są przyjemniejsze w dotyku.

Pieluchy tetrowe oraz ich pranie

Zanieczyszczone pieluchy należy od razu przepłukać. Winno się je prać w wysokiej temperaturze (90ºC), przy wykorzystaniu płatków mydlanych bądź specjalistycznych delikatnych proszków do ubrań niemowlęcych. Nie winno się zmiękczać ich w płynach do płukania (żeby artykuł stał się bardziej miękki oraz gładki, starczy pieluchę uprasować). Każdy cykl czyszczenia należałoby jednakże poszerzyć o dodatkowe płukanie w ciepłej wodzie. Takie same reguły działają przy praniu pieluszek niewielkich uczuleniowców, zwłaszcza podatnych na treści syntetyczne zamknięte w kosmetykach oraz środkach czyszczących.

Źródło: https://rodzinaeko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here