Kompletujemy wyprawkę dla maluszka. Sprawdź, co się przyda w pierwszych miesiącach

0
1283
Kompletujemy wyprawkę dla maluszka. Sprawdź, co się przyda w pierwszych miesiącach

Kompletowanie wyprawki dla dziecka, które ma dopiero przyjść na świat, to zdecydowanie przyjemne zajęcie. Wybór akcesoriów dla najmłodszych jest przeogromny. Warto skupić się na tych, które są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Zobacz, w jaki sposób Tobie i Twojemu maleństwu mogą pomóc rożki, otulacze i warkocze do łóżeczka.

Czynność spowijania, polegająca na ciasnym otuleniu maluszka, to dobrze znana i sprawdzona metoda usypiania. Wśród akcesoriów, które przydają się w tym procesie, znajdują się kokony. Położone na materacu dziecięcego łóżeczka, mają na celu świadome ograniczenie dostępnej przestrzeni, a przez to dostarczenie samodzielnie śpiącemu dziecku większego poczucia bezpieczeństwa. Kokony, za sprawą miękkich tkanin, zapewniają komfort cieplny najmłodszych. To wielofunkcyjne rozwiązania, które przydają się na wczesnym etapie rozwoju niemowlęcia.

Warkocz do łóżeczka – modny i praktyczny stróż spokojnego snu dziecka

Warkocze do łóżeczka stały się bardzo modne ostatnimi czasy. Przyciągają uwagę rodziców przygotowujących się na narodziny pociechy jednak nie tylko za sprawą oryginalnego wyglądu, lecz również dlatego, że są bardzo funkcjonalne. Stanowią miękką przegrodę, oddzielającą niemowlę od brzegów łóżeczka czy dostawki, w którą maluch o jeszcze nieskoordynowanych ruchach może uderzyć rączką, nóżką lub główką. Ograniczając przestrzeń, dają poczucie bezpieczeństwa nie tylko rodzicom, ale również samym dzieciom. Te, otulone, śpią spokojniej, nie wiercą się i nie obijają o szczebelki łóżeczka. Rodzice zaś mogą przestać się martwić, że ich pociecha odłożona na materacyk, zrobi sobie krzywdę, uderzając o twarde wykończenie kołyski lub włoży małą rączkę pomiędzy szczebelki i będzie miało problem z jej wyjęciem. Warkocz do łóżka jest rozwiązaniem na lata – na początku towarzyszy niemowlęciu podczas snu, potem (wraz z jego wzrostem) może stanowić barierę izolującą od zimnej ściany. Można go również rozpleść i poszczególne sploty przełożyć przez drabinki. W ten sposób służy przez dłuższy czas. Raz poniesiony wydatek zwróci się po stokroć. Ponadto warkocz jest też uroczym elementem dekoracyjnym pokoju najmłodszych. Sprawdź dostępne wzory, wchodząc na stronę internetową sklepu https://bubaland.pl/warkocze-do-lozeczka.

Na wyjście do szpitala i nie tylko

Pośród praktycznych tekstyliów wchodzących w skład wyprawki warto wymienić też rożek dla niemowlaka. Ciepły, pozwala zapewnić komfort termiczny maluszka. Jednak to nie jedyna jego zaleta, która sprawia, że rodzice tak chętnie po niego sięgają. Na korzyść przemawia także możliwość lepszego podparcia dziecka na wysokości kręgosłupa oraz główki. Rożek, pełniąc funkcję usztywnienia, dodatkowo amortyzuje wiotkie niemowlęce ciało i chroni je przed mikrowstrząsami powstającymi podczas podnoszenia. W ten sposób zapewnia większe bezpieczeństwo maluchowi, a rodzicom, dziadkom czy starszemu rodzeństwu – pewność, że nie zrobią mu krzywdy przez nieuwagę. Becik to świetne rozwiązanie zarówno w domu, jak też jako wkład do wózka. Zwłaszcza ten wyposażony w zamki błyskawiczne pozwala w pełni regulować temperaturę wewnątrz, w ten sposób zapobiegając zarówno wyziębieniu, jak i przegrzaniu. Wybierając egzemplarz na lato, warto sięgać po rożki z lżejszym i cieńszym wypełnieniem, które zapewnią odpowiednią wentylację podczas upalnych popołudni oraz nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here