Jakie proszki do prania wybierać dla małego dziecka?

0
1811

Skóra dzieci jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Zwykłe detergenty, które stosujemy do prania dla dorosłych dla znakomitej większości brzdąców będą za mocne. Dlatego też wybór odpowiednich środków czystości, które nie wywołają podrażnień na skórze dziecka jest taki trudny. Na co zwracać uwagę przy wyborze środków piorących dla dzieci, a czego się wystrzegać? O tym wszystkim przeczytacie w tym artykule.

Żel, płyn, proszek, a może płatki mydlane?

Rynek jest przesycony produktami, które rzekomo są idealne dla młodej i delikatnej skóry. Który środek spośród wielu będzie tym najlepszym? Wiele młodych mam decyduje się na stosowanie żeli lub płynów a tradycyjne proszki do prania dla dzieci idą w odstawkę. Prawda jest jednak taka, że poza wygodniejszą formą aplikacji, jaką mają płynne środki piorące, to większość składników i skuteczność proszki do prania dla dzieci i żele mają taką samą. Przy okazji wszystkie te nowoczesne żelowe formy, czy też te koncentraty, a nawet balsamy są zdecydowanie droższe od proszków, a pamiętajmy, że przy małym dziecku prania jest od groma i trochę. Nie wdając się w żadną głęboką analizę chemiczną tych produktów jest jeszcze jedna bardzo ważna różnica, którą każdy jest w stanie od razu zauważyć. A mianowicie jest to zapach. Wszystkie płynne środki piorące charakteryzują się zdecydowanie bardziej intensywnym zapachem, niż tradycyjne proszki do prania dla dzieci. Mocne zapachy detergentów to coś, czego powinniśmy unikać w pierwszych 3 latach życia dziecka. Na początku dlatego, że najważniejsze jest, aby maluch wyczuwał zapach mamy. Wtedy czuje się bezpieczny. A później maluchy mają zazwyczaj nadwrażliwość na zapachy, która z wiekiem mija, jednak na początku wszelkie sztuczne zapachy mogą być dla nich drażniące. Z kolei tradycyjne płatki mydlane, zna już chyba każdy. Jednak jest to środek, który idealnie sprawdza się do prania ręcznego, a jak wiemy nie wszystko jesteśmy w stanie doprać w ten sposób i nie czarujmy się, młode mamy nie mają na to czasu. Sterty ubranek do prania są ogromne i nie sposób byłoby się z tym wszystkim uporać, piorąc ręcznie. Odpowiednie proszki dla dzieci znajdziecie na stronie https://www.clineo.pl/dziecko/pranie-i-plukanie/proszki-do-prania/.

Na co się zdecydować, a czego unikać?

Zdecydowanie klasyczne proszki do prania dla dzieci to najlepsze rozwiązanie na przynajmniej pierwsze 6 miesięcy. Potem możemy już próbować eksperymentować i albo przejść na jakiś wygodny w użytkowaniu żel do prania ubranek dziecięcych albo próbować wprowadzać już zwykłe środki piorące, z których korzystają pozostali członkowie rodziny. Pamiętajmy jednak, aby robić to stopniowo i koniecznie przeprowadźmy najpierw próbę alergiczną na jednych śpioszkach. Zaczynając pranie dziecięcych ubranek w normalnych środkach piorących starajmy się jednak wybierać takie, które nie nie będą miały bardzo intensywnych zapachów. Zawsze lepiej wyeliminować ten dodatkowy czynnik drażniący. Wybierając proszek do prania dla dzieci zawsze sprawdzajmy cy posiada on odpowiednie atesty np. ten wydawany przez Instytut Matki i Dziecka, zyskamy wtedy pewność, że został on przebadany i jest odpowiedni dla delikatnej skóry naszego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here